Menu
 

Lietuvā aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturētas vairākas personas

  • Autors:  LETA--BNS

Aizdomās par spiegošanu Krievijas labā Lietuvas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas vairākas personas, tostarp kreiso ekstrēmistu organizācijas "Lietuvas Sociālistiskā tautas fronte" bijušo līderi Aļģirdu Palecki, trešdien paziņojušas amatpersonas.

"Aizturēts kāds sabiedrībā pazīstams Lietuvas pilsonis. Tas ir Aļģirds Paleckis. Aizturēti arī citi cilvēki," preses konferencē pavēstīja ģenerālprokurors Ēvalds Pašilis, konkrētu aizturēto skaitu neatklājot.

Taču jau iepriekš Ģenerālprokuratūras pārstāve aģentūrai BNS apstiprināja, ka otrdien Viļņā aizturēts arī bijušais propadomju organizācijas "Jedinstvo" ("Vienotība") līderis Valērijs Ivanovs. Kā liecina neoficiālā informācija, Ivanovs aizturēts saistībā ar to pašu lietu, kuras rezultātā aizturēts Paleckis.

Peleckis apcietinājumā atrodas jau kopš oktobra, un viņa noziedzīgā darbība turpinājusies jau "ilgu laiku, bijusi mērķtiecīga un apzināta," norādīja Pašilis.

Ģenerālprokurors piebilda, ka personām, kas darbojušās Krievijas izlūkdienesta uzdevumā, bijuši sakari ar parlamentā nepārstāvētām politiskajām partijām. Savukārt Valsts drošības departamenta direktors Darjus Jaunišķis preses konferencē norādīja, ka aizturēto darbība bijusi vērsta uz Lietuvas politisko procesu ietekmēšanu. "Šim mērķim tika vervēti cilvēki, kas tieši vai pastarpināti spēj veidot politisko partiju programmas un struktūras, izmantojot dažādus mediju kanālus, lai valstī veicinātu Krievijas maigās varas stiprināšanu," pavēstīja Jaunišķis.

2008. gadā dibinātā "Lietuvas Sociālistiskā tautas fronte" un tās bijušais vadītājs Paleckis jau daudzkārt minēti izlūkdienestu publiskajos ziņojumos kā nacionālās drošības apdraudējums. Izlūkdienesti Lietuvas Sociālistisko tautas fronti klasificējuši kā prokrievisku organizāciju un norādījuši, ka tās biedri piedalījušies Maskavas organizētajās propagandas kampaņās, kas vērstas pret ASV un NATO.

Savukārt 1988. gadā dibinātā "Jedinstvo" savulaik aktīvi iestājās pret Lietuvas neatkarības atjaunošanu un faktiski bija padomju okupācijas varasiestāžu Latvijā un Igaunijā inspirēto režīma atbalsta organizāciju – "Interfrontes" – "dvīņumāsa". "Jedinstvo" tika likvidēta pēc Lietuvas faktiskās neatkarības atjaunošanas 1991. gada augustā.

1997. gadā "Jedinstvo" bijušajam priekšsēdētājam Ivanovam tika piespriests gadu ilgs cietumsods par 1991. gada 13. janvāra upuru zaimošanu. Viņš ticis arī nopratināts kā liecinieks par 13. janvāra notikumiem apsūdzēto lietā. Tāpat Paleckis iepriekš tiesāts par to, ka publiski noliedzis PSRS bruņoto spēku agresiju pret Lietuvas Republiku.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.