Menu
 

ASV izvirza "Huawei" apsūdzības tehnoloģiju zagšanā un sankciju pārkāpumos

  • Autors:  LETA--AFP

ASV Tieslietu ministrija pirmdien izvirzīja Ķīnas telekomunikāciju milzim "Huawei" apsūdzības tehnoloģiju zagšanā un pret Irānu noteikto ASV sankciju pārkāpumos.

Tieslietu ministrija publiskoja 13 apsūdzības "Huawei" finanšu direktorei Menai Vaņdžou un trim šī uzņēmuma filiālēm saistībā ar ASV sankciju pret Irānu pārkāpšanu. Mena, kas 1. decembrī pēc ASV pieprasījuma tika aizturēta Kanādas pilsētā Vankūverā, pašlaik ir atbrīvota pret drošības naudu. Viņas lieta ir izraisījusi krīzi Kanādas un Ķīnas attiecībās.

Tika izvirzītas arī 10 federālās apsūdzības divām "Huawei" filiālēm par robotu tehnoloģijas zagšanu no uzņēmuma "T-Mobile". "Abi apsūdzību komplekti atklāj "Huawei" nekaunīgās un neatlaidīgās darbības, lai ekspluatētu amerikāņu kompānijas un finanšu institūcijas un apdraudētu brīvo un godīgo globālo tirgu," sacīja Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Kristofers Rejs.

Ir gaidāms, ka Mena cīnīsies pret iespējamo izdošanu ASV. Ķīna izdara spiedienu uz Kanādu, un divu Kanādas pilsoņu apcietināšana Ķīnā tiek uzskatīta par atbildi uz Menas aizturēšanu. ASV ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Metjū Viteikers paziņoja, ka Menas izdošanas pieprasījums būtu jānosūta Kanādai līdz 30.janvārim.

Viņš sacīja, ka apsūdzībās nekas nenorāda uz Ķīnas valdības līdzdalību kādā no abām lietām. "Kā es augustā pateicu Ķīnas amatpersonām, Ķīnai ir jāpanāk savu pilsoņu un Ķīnas uzņēmumu atbildība par likuma ievērošanu," piebilda Viteikers. Tikmēr Ķīnas Ārlietu ministrija aicinājusi ASV izbeigt Ķīnas kompāniju "nepamatoto apspiešanu".

Savukārt "Huawei" noraidīja ASV izvirzītās apsūdzības, noliedzot, ka tā būtu vainīga kādos pārkāpumos. ""Huawei" ir vīlusies, uzzinot par šodien pret kompāniju izvirzītajām apsūdzībām," teikts kompānijas paziņojumā. "Kompānija noliedz, ka tā vai tās filiāles ir pastrādājušas kādu no ASV likuma pārkāpumiem, kas izvirzīta katrā no apsūdzībām." Firmai "nav zināms par kādiem Menas pārkāpumiem, un tā uzskata, ka ASV tiesas galu galā nonāks pie tāda paša secinājuma", teikts "Huawei" paziņojumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.