Menu
 

Stoltenbergs: Krievija turpina attīstīt kodolieročus nestspējīgas raķetes

  • Autors:  LETA--DPA

Pārkāpjot divpusējo līgumu ar ASV, Krievija turpina attīstīt kodolieročus nestspējīgas raķetes un apgādājusi ar tām vairākus bataljonus, otrdien brīdinājis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

ASV un NATO apgalvo, ka Krievijas spārnoto raķešu sistēma SSC-8 pārkāpj Līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), kuru Vašingtona un Maskava parakstīja 1987. gadā. Vašingtona mēneša sākumā paziņoja, ka izstājas no šī līguma, un Krievija tūlīt pēc tam nāca klajā ar līdzīgu paziņojumu.

ASV paziņojums atvēris sešu mēnešu logu, kurā iespējams pārliecināt Krieviju ievērot līguma nosacījumus. Pretējā gadījumā līgums pārtrauks darboties uz visiem laikiem. Stoltenbergs aicināja Krieviju izmantot "pēdējo iespēju nostāties uz saprātīga ceļa", norādot, ka NATO jāsagatavojas pasaulei bez INFT.

NATO aizsardzības ministri sanāksmē Briselē trešdien un ceturtdien gatavojas apspriest, kādi jauni pasākumi būtu nepieciešami Eiropas pasargāšanai no Krievijas raķešu draudiem. "Mēs negrasāmies izvietot jaunas kodolraķetes Eiropā," sacīja NATO ģenerālsekretārs. "Mums nav jāatspoguļo Krievijas rīcība. Bet mums jāpārliecinās, ka mums ir efektīva atvairīšana un aizsardzība," viņš piebilda.

Stoltenbergs apsūdzēja Maskavu, ka tā cenšas novērst uzmanību no saviem līguma pārkāpumiem, vainojot NATO līguma neievērošanā. NATO pretraķešu aizsardzības sistēmas Rumānijā un Polijā ir tikai un vienīgi aizsardzības rakstura pasākumi un uzbrukuma raķetes tur netiks izvietotas, uzsvēra Stoltenbergs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.