Menu
 

Slovēnijas parlamenta deputāts noliek mandātu sviestmaizes zādzības dēļ

  • Autors:  LETA/BBC

Slovēnijas parlamenta deputāts Darijs Krajčičs, kurš kādu galvaspilsētas Ļubļanas veikalu pametis, nesamaksājis par sviestmaizi, jo nav varējis sagaidīt personāla uzmanību, nolicis likumdevēja mandātu.

Kā vietējiem medijiem skaidroja Krajčičs, viņu nokaitinājis tas, ka personāls pret viņu "izturējies kā pret tukšu vietu" un nolēmis pārliecināties par veikala drošības sistēmu, veikalu pametot.

Zādzība palika nepamanīta, bet valdošās partijas "Marjana Šareca saraksts" (LMŠ) loceklis uzstāja, ka vēlāk naudu atdevis.

Krajčičs atvainojās, sakot, ka nožēlo šo "sociālo eksperimentu".

Plašāka sabiedrība par deputāta atzīšanos uzzināja pēc tam, kad viņš šo atgadījumu bija pastāstījis trešdien kolēģiem parlamenta komitejas sēdē.

"Es pie letes stāvēju kādas trīs minūtes," deputāts vēlāk skaidroja telekanālam POP.

Trīs veikala darbinieki viņu ignorējuši un turpinājuši sarunāties savā starpā, un tad bijušais augstskolas pasniedzējs nolēmis pārbaudīt viņu uzmanību.

"Neviens man nenāca pakaļ, neviens nekliedza," viņš sacīja, norādot, ka pārmērīgā paļaušanās uz video novērošanu novedusi pie tā, ka personāls dažkārt "kaut ko nepamana".

Parlamenta kolēģi sākotnēji smējušies par šo atgadījumu, bet ceturtdien LMŠ frakcijas priekšsēdētājs Brane Golubovičs Krajčiča uzvedību nosodīja kā nepieņemamu.

"Viņš par to uzņēmās atbildību un atkāpās pēc savas vēlēšanās atbilstoši LMŠ ētikas standartiem," skaidroja Golubovičs.

Krajčičs tika ievēlēts parlamentā septembrī, kad premjerministra Marjana Šareca centriski kreisā partija LMŠ kļuva par galveno partiju valdošajā koalīcijā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.