Menu
 

Nīderlandes policija aizturējusi Utrehtas šāvēju

  • Autors:  LETA/AFP/DPA

Nīderlandes policija aizturējusi Turcijā dzimušo vīrieti, kas tiek turēts aizdomās par pirmdienas apšaudes sarīkošanu Utrehtā, nogalinot vismaz trīs cilvēkus. Apšaudē vēl pieci cilvēki guvuši ievainojumus.

Iepriekš varasiestādes bija paziņojušas, ka ievainoti deviņi cilvēki.

Policija jau agrā pēcpusdienā aizdomās turamo identificēja kā 37 gadus veco Gokmenu Tanisu, taču viņa notveršanai bija vajadzīgas vairākas stundas.

Uzbrucēja motīvi joprojām nav zināmi, lai gan iepriekš varasiestādes pieļāva iespēju, ka tas ir terorakts. Iekšlietu ministrija tomēr paziņojusi, ka pārbaudīta tiek arī versija par personīga rakstura motīviem.

Raidorganizācija NOS ziņo, ka aizdomās turamajam ir garš iepriekš pastrādāto noziegumu saraksts. Cita starpā viņš iepriekš ticis sodīts par slepkavības mēģinājumu. Šobrīd tiesā atrodas lieta, kurā Taniss apsūdzēts izvarošanā.

Turcijas aģentūra "Anadolu", atsaucoties uz vārdā neminētiem aizturētā tuviniekiem, vēsta, ka Taniss tramvajā atklājis uguni uz kādu konkrētu sievieti ģimenisku motīvu vadīts. Arī kāds aculiecinieks izteicies, ka viņaprāt, šāvējs mērķējis uz konkrētu sievieti.

Turcijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka nosoda Utrehtā notikušo noziegumu neatkarīgi no tā, kas to pastrādājis un kādi bijuši viņa motīvi.

Policija ziņo, ka saistītā ar apšaudi Utrehtā esot aizturēta vēl viena persona, taču sīkākas ziņas pagaidām nav pieejamas.

Utrehtas mērs Jans van Zanens pavēstījis, ka trīs no apšaudē ievainotajiem joprojām atrodas kritiskā stāvoklī.

Pilsētas varasiestādes atsaukušas iepriekš izplatīto aicinājumu pilsoņiem palikt iekštelpās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.