Menu
 

Millers neplāno turpmāk komentēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās

  • Autors:  LETA/DPA

ASV īpašais prokurors Roberts Millers trešdien paziņojis, ka neplāno turpmāk komentēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

"Pēc šodien šeit pateiktā un mūsu rakstiskajā ziņojumā iekļautā es nedomāju, ka ir pieņemami, ka es turpmāk par to runātu," Millers norādīja pirmajā publiskajā paziņojumā par izmeklēšanu, ko viņš vadīja nepilnus divus gadus.

Ja viņam tiks lūgts liecināt Kongresā, viņš neteiks neko citu, kā vien to, kas ir rakstīts dokumentā, paskaidroja īpašais prokurors.

Viņš atkārtoti pauda secinājumu, ka ASV prezidents Donalds Tramps un viņa kampaņas pārstāvji nesadarbojās ar Krieviju un ka ziņojumā nav slēdziena par to, vai Baltais nams kavēja izmeklēšanu.

Vienlaikus viņš atzina, ka gadījumā, ja izmeklētāji būtu bijuši pārliecināti, ka prezidents nav pastrādājis noziegumu, tas būtu pateikts ziņojumā.

Millers atkārtoja, ka ilgstoši ASV pastāv politika, ka ASV prezidentu nevar apsūdzēt par noziegumu, kamēr viņš atrodas amatā.

"Tādēļ prezidenta apsūdzēšana noziegumā nebija iespēja, ko mēs apsvērām," atzina Millers.

Tomēr viņš piebilda, ka izmeklēšanu pienācīgi veikt, kamēr atmiņas ir svaigas un iespējams atklāt pierādījumus, kurus var izmantot apsūdzībās pret citiem cilvēkiem.

Millers, kura vadītā izmeklēšana noslēdzas martā, arī paziņoja, ka tagad aizies no darba ASV Tieslietu ministrijā. Uz žurnālistu jautājumiem viņš neatbildēja.

Baltais nams apstiprinājis, ka otrdienas vakarā saņēma informāciju par Millera plāniem nākt klajā ar publisku paziņojumu.

Pēc Millera paziņojuma Tramps mikroemuāru vietnē "Twitter" norādīja, ka "Millera ziņojums neko nemaina. Pierādījumi bija nepietiekami, un tādēļ mūsu valstī cilvēks ir nevainīgs. Lieta ir slēgta! Paldies".

Lai gan Tramps ir paziņojis, ka pēc izmeklēšanas beigām vairs nav jēgas runāt par šo jautājumu, Demokrātu partijas pārstāvji Kongresā, izmantojot savas pārraudzības tiesības, turpina izmeklēt Krievijas iejaukšanos vēlēšanās. Tāpat demokrāti arī cenšas panākt Trampa nodokļu deklarāciju un personīgo finanšu dokumentu iesniegšanu Kongresam.

ASV prezidents ir aicinājis demokrātus izbeigt izmeklēšanas, lai puses varētu kopīgi strādāt pie likumprojektiem, piemēram, par infrastruktūras uzlabojumu finansēšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.