Menu
 

Humānās palīdzības kuģim ar 54 imigrantiem aizliegta ieiešana Itālijas ostā

  • Autors:  LETA--AP

Itālijas humānas palīdzības grupa, kuras kuģim aizliegts ieiet Lampedūzas salas ostā, piektdien paziņoja, ka atsakās vest 54 jūrā izglābtos imigrantus uz Maltu. Kā arguments atteikumam tiek minēts attālums un uz kuģa esošo cilvēku psiholoģiskais stāvoklis.

Grupa "Mediterranea Saving Humans" tviterī raksta, ka tās kuģis atrodas pie Itālijas teritoriālo ūdeņu robežas pie tās tālākās dienvidu salas Lampedūzas, bet tam ar ministra dekrētu aizliegts ieiet valsts ūdeņos. Uz kuģa esošos imigrantus izglāba ceturtdien no piepūšamas gumijas laivas pie Lībijas krastiem.

Nevalstiskā organizācija norādīja, ka ministra dekrēts ir nelikumīgs, jo to nevar attiecināt uz kuģi, kas pārvadā jūrā izglābtus cilvēkus, kā arī Itālija nevar kuģim ar savas valsts karogu aizliegt ieiet tās ūdeņos.

Malta ir paziņojusi par migrantu uzņemšanu saskaņā ar vienošanos, kas noslēgta ar Itāliju un paredz, ka Malta uzņems tik migrantu, cik jau ir valstī. Par tādu vienošanos Malta paziņoja ceturtdienas vakarā. Uzskatāms, ka tās mērķis ir izvairīties no 21. reizes, kad Itālijas populistiskā valdība atsaka atļauju ostās ieiet humānās palīdzības grupu kuģiem, kas izglābuši migrantus jūrā.

Itālija uzstājusi, ka ir jāiesaistās Lībijas krasta apsardzei un jānogādā migranti atpakaļ Lībijā, bet nevalstiskās organizācijas norāda, ka tas ir pretrunā jūras tiesībām, jo Lībija nav droša osta, ko apliecina šonedēļ migrantu centrā notikušais sprādziens, kurā gāja bojā vairāki desmiti cilvēku.

Savukārt Itālija apgalvo, ka humānās palīdzības kuģu klātbūtne iedrošina cilvēku kontrabandistus un Itālijai salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm negodīgi ir jāuzņemas lielāks slogs par migrantiem no Ziemeļāfrikas.

17 dienas strupceļā bija nonākušas Itālijas un Vācijas aktīvistu organizācijas "Sea-Watch" kuģa sarunas par atļauju ieiet Lampedūzas ostā, līdz 26. jūnijā kuģa kapteine paziņoja, ka nepakļausies aizliegumam un iebrauc Itālijas ūdeņos.

Pret kuģa "Sea-Watch 3" kapteini Karolu Raketi turpinās kriminālizmeklēšana par nepakļaušanos varasiestāžu rīkojumiem un Itālijas imigrācijas likumu pārkāpšanu, palīdzot nelegālajiem imigrantiem.

Itālijas valdība noteikusi, ka labdarības organizāciju kuģiem, kas pretēji aizliegumam iebrauks Itālijas ūdeņos, varēs piemērot 10 000 līdz 50 000 eiro lielu sodanaudu.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.