Menu
 

Inita Vīgante Siguldā: Mēs esam juristi, aktieri un psihologi

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inita Vīgante ir caur un cauri siguldiete. Siguldā dzimusi, Turaidā augusi un, pēc studijām atgriezusies dzimtajā pilsētā, te strādā un dzīvo joprojām. Gadu mijas saruna ar Initu izdevās raibu raibā, jo viņas darba pieredze ir kā ziedu veikals, kur līdzās kāzu un kristību pušķiem atrodas arī sēru vainagi. Izrādās, trīspadsmit gadu – līdz 2014. gadam – šarmantā laulību reģistrētāja strādājusi Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Rīgas reģiona birojā un braukusi uz notikuma vietām.

Lasīt vairāk...

Andrejs Filipovs Siguldā: Ja es kaut ko sāku darīt, gribu to darīt nopietni

Andrejs Filipovs ir fitnesa treneris un vada grupu treniņus. Šobrīd valstī noteiktie ierobežojumi atļauj vadīt grupu nodarbības desmit cilvēkiem, ar nosacījumu, ka tās notiek ārā. Aktīva dzīvesveida apvienība “Green Grass” nu jau sesto gadu neatkarīgi no laikapstākļiem sporto ārā – brīvā dabā Siguldā. Andrejs treniņus vada arī Siguldas Sporta centrā un sporta klubā “SQUAD Hour” Rīgā, kā arī turpina iegūt jaunas zināšanas par veselību un fiziskajām aktivitātēm Rīgas Stradiņa universitātē.

Lasīt vairāk...

Raivis Dzintars: Latvija nav tikai nosaukums un vienā teritorijā dzīvojošu cilvēku summa

Latvijas iedzīvotājiem ir dots viens mēnesis gadā, kad nākas vairāk, nekā ierasts, domāt un pārdomāt valsts pastāvēšanas jēgu un apjaust savu attieksmi, pārvērtēt un izvērtēt savu ieguldījumu valsts labā. Arī šogad, kad svētki noris klusāk un neierastāk, novembris ir mēnesis, kad savu mīlestību pret Latviju cenšamies parādīt, Lāčplēša dienā un 18. novembrī aizdedzot svecītes, lai izgaismotu savu māju un pagalmu, un bērniem vai mazbērniem stāstot par neatkarības cīņām un valsts dibināšanas pirmsākumiem.

Lasīt vairāk...

Nora Gavare Siguldā: Viss sākas no kaut kā

Kopienas dārzs “Audz”, kas atrodas Siguldā, Zaļās villas radošā kvartāla teritorijā, nesen noslēdza otro sezonu. Gads bijis ražīgs ne tikai novāktās ražas ziņā. Marta sākumā Minhenes Universālā dizaina institūts organizēja starptautisku izstādi un konkursu “Universal Design Competition 2020”, kurā dārza “mamma” Nora Gavare saņēma Universālā dizaina ekspertu balvu.

Lasīt vairāk...

Aivars Platonovs: Peldēšana ir cilvēka dzīvībai vitāli nepieciešama prasme

Pagājušajā nedēļā par Ministru kabineta pieņemtajiem noteikumiem Covid-19 ierobežošanai kritiski izteicās Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, kurš uzskata, ka valdība pat nemaz nav vēlējusies uzzināt sporta organizāciju viedokli. “Kodola” sarunā ar Platonovu atklājās, ka jaunajam un enerģiskajam federācijas vadītājam, kurš, starp citu, dzīvo Pierīgā, Ādažos, tiešām ir daudz interesantu ideju, ieceru un plānu ne tikai attiecībā uz sportošanu šajā sarežģītajā laikā, bet arī uz peldēšanu kā sporta veidu un kā cilvēka dzīvībai vitāli nepieciešamu prasmi.

Lasīt vairāk...

Raivis Zeltīts: Mūsu mērķis ir latviešu interešu aizstāvība ar konservatīvu principu palīdzību

No pamatdarba brīvo laiku var pavadīt dažādi – sportojot, makšķerējot vai iesaistoties sabiedriskajā darbā. Raivis Zeltīts ir gados jauns cilvēks, turklāt ne tikai vairāku grāmatu autors, bet arī aktīvs sabiedriskais darbinieks. Viņš ir gan Nacionālās apvienības biedrs, gan kopā ar domubiedriem šobrīd veido jaunu sabiedrisko organizāciju.

Lasīt vairāk...

Dana Reizniece-Ozola: Pašvaldības un mazais bizness būs lielākie zaudētāji

Valdības sagatavotais nākamā gada valsts budžeta projekts paredz vairākas izmaiņas nodevu un nodokļu jomā, tāpat paredzēta iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcijas pārdale starp valsts budžetu un pašvaldībām. Pašvaldības iebilst pret šādu pārdali, uzsverot, ka pašvaldību budžetā ieskaitāmās iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu daļas samazināšana līdz 75% ir ļoti skarba un daudzām pašvaldībām pārsniedz kritisko izdzīvošanas robežu, ko izjutīs iedzīvotāji visā valstī. Laikā, kad valsts galvenais likums nonāk apspriešanā Saeimā, kur tam jātiek apstiprinātam, "Kodols" uz sarunu aicināja bijušo finanšu ministri, šobrīd opozīcijas deputāti Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS).

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.