Menu
 

Mārtiņš Rītiņš: Beidzot gribu iemācīties pateikt nē!

Šķiet, slavenā šefpavāra Mārtiņa Rītiņa ikoniskie teicieni “Kas var būt labāks par šo!” un “Labrītiņ šo rītiņ!” ir tiktāl folklorizējušies, ka to lietotāji bieži vien aizmirst šo frāžu izcelsmi. Šā iemesla dēļ Rītiņš pat esot tos patentējis. Bet vispār šīs sestdienas gaviļnieka stāsti par dzīves laikā piedzīvoto ir tik kolorīti, ka tā vien gribētos tos aprakstīt grāmatā (un tas jau tiek darīts!).

Lasīt vairāk...

Laura Groza-Ķibere: "Spēlēju, dancoju" nav tikai stāsts par skaistu mīlestību un upurēšanos

“Pirmizrāde tuvojas, jāsāk svinēt,” smaidot pirms sarunas saka režisore Laura Groza-Ķibere. Ceturtdien, 26. septembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves notika viņas jaunākā veikuma – Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” jauniestudējuma – pirmizrāde. Lauras iestudētās izrādes vairākkārt saņēmušas balvas – gan “Spēlmaņu nakts” balvu “Gada labākā izrāde”, gan Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas “Kilograms kultūras”. Tās allaž mazliet provocējušas un sapurinājušas skatītājus. Laura pieļauj, ka šādu skatītāju reakciju varētu saņemt arī viņas iestudētā opera, kurā viņa kā režisore iekodējusi tās lietas un parādības, kas viņu pašlaik satrauc visvairāk.

Lasīt vairāk...

Nauris Puntulis: Par ministru nepiedzimst

Jūlija sākumā par kultūras ministru tika apstiprināts Nauris Puntulis. Viņš ir dzimis 1961. gadā Talsu rajona Tiņģerē. 1979. gadā absolvējis Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu kā kultūras darbinieks, bet 1994. gadā Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis maģistra grādu dziedāšanā un pedagoģijā, kā arī maģistra grādu operdziedāšanā.

Lasīt vairāk...

Ieva Siliņa: Valstij jāprasa no zinātniekiem rezultāts

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) valdes priekšsēdētāja Ieva Siliņa ir pārliecināta, ka Latvija ir iespēju zeme, un arī pati viņa vienmēr bijusi sabiedriski aktīva. Kopš 2016. gada Ieva vada LJZA un nesen pieņēmusi jaunu izaicinājumu – viņa kļuvusi par Valsts prezidenta ārštata padomnieci zinātnes un izglītības politikas jautājumos.

Lasīt vairāk...

Ojārs Rubenis: Darbs teātrī ir kalpošana

“Darbs teātrī ir kalpošana. Tas nav kā birojā, kad kabineta durvis aizslēdz piecos un var doties mājās. Direktora amatā tu kalpo visiem, un citādi nemaz nav iespējams,” arī šādu atziņu intervijā pauda Ojārs Rubenis, kurš Latvijas Nacionālo teātri vadījis 12 gadus. Viņš laikam ir vienīgais teātra direktors, kurš par teātrim veltītajiem gadiem un darbu saņēmis “Spēlmaņu nakts” specbalvu. Tiesa, teātri pamest Ojārs nedomā, jo, kā pats saka, vēl esot ļoti daudz darāmā.

Lasīt vairāk...

Aigars Freimanis: Premjers ir vājākais posms valdībā

Sociologs Aigars Freimanis bija iepriekšējā premjerministra Māra Kučinska padomnieks; šobrīd, kā viņš pats saka – varot brīvi runāt par visu, ko domā. Par politiķu runu, izteikumu un rīcību analīzi un politisko notikumu kopsakarībām – intervijā ar tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas Fakti“ vadītāju Aigaru Freimani.

Lasīt vairāk...

Madara Lapa: Prokurora darbā svarīgs ir gan likums, gan cilvēcība

Siguldiete Madara Lapa atceras, ka jau no bērnības izjutusi vēlmi iestāties par taisnīgumu. Pēc Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvēšanas meitenei bija skaidrs, ka jāturpina mācības Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. "Man ir vieglāk cilvēkus apsūdzēt, nekā aizstāvēt," saka Madara, kura jau vairāk nekā divus gadus ir prokurores amatā. "Rīgas Apriņķa Avīze" tikās ar Madaru, lai iztaujātu viņu par prokurores darbā gūtajām atziņām.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.