Menu
 

Pavasaris tuvojas, pēdējais brīdis sagatavoties ērču sezonai

Līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos un pavasara iestāšanos mostas arī ērces – tās aktivizējas jau pie trīs līdz piecu grādu temperatūras. Ērces var atbaidīt, lietojot dažādus palīglīdzekļus, piemēram, aerosolus, taču efektīvāko aizsardzību var nodrošināt tikai vakcinācija. Imunitāte pret ērču encefalītu sāk veidoties divu nedēļu laikā pēc vakcinēšanās, tāpēc jāizmanto pēdējā iespēja, lai vakcinētos pirms pavasara iestāšanās.

Lasīt vairāk...

Pasaules meteoroloģijas dienas tēma – Saule, Zeme un laika apstākļi

Pagājušā gadsimta vidū dibinātā Pasaules Meteoroloģijas organizācija (PMO) kopš 1961. gada 23. martu atzīmē kā Pasaules meteoroloģijas dienu. Katru gadu tiek izvēlēta tēma, kas atspoguļo aktuālos laika apstākļus, ar klimatu vai ūdeni saistītos jautājumus. Šī gada Pasaules meteoroloģijas dienas tēma ir Saule, Zeme un laika apstākļi.

Lasīt vairāk...

Ziņojums: Juridiski un tehniski šķēršļi varētu ierobežot iespēju miljoniem ES pilsoņu piedalīties EP vēlēšanās

Visā Eiropas Savienībā (ES) joprojām pastāv juridiski un tehniskie šķēršļi, kas vairākiem miljoniem pilsoņu maijā var radīt grūtības vai pat liegt iespēju nodot savu balsi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, secināts Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) ziņojumā.

Lasīt vairāk...

Pūce no konsultatīvās padomes sagaida vērtīgus komentārus par pašvaldību reformu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) konsultatīvo padomi, kas piektdien sanāca uz pirmo sēdi. Padome konsultēs ministriju vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā, norādīs uz katra reģiona aktualitātēm un niansēm, kam būtu jāpievērš īpaša uzmanība, kā arī izvērtēs reformas ieceres, tostarp teritoriālā iedalījuma projektus, ņemot vērā vietējo iedzīvotāju un valsts attīstības interešu vajadzības, informēja ministrijā.

Lasīt vairāk...

Noslēgušies Siguldas 1.pamatskolas pirmās kārtas rekonstrukcijas būvdarbi

Pērn rudenī tika uzsākta Siguldas 1.pamatskolas rekonstrukcija, kas norisināsies trīs kārtās. Šobrīd pabeigti pirmās kārtas būvdarbi, kurus par vairāk nekā 200 tūkstošiem veica SIA “Siguldas būvmeistars”. Pašvaldībā informēja, ka kopumā Siguldas 1.pamatskolas ēkas sakārtošanai paredzēti vairāk nekā 3 miljoni eiro. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.