Menu
 

Foto: Ar vides instalācijas atklāšanu uzsāk sociālu akciju "Piemēslot nav māksla"

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā “Piemēslot nav māksla” piektdien atklāja neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos.  Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur “realitātes” jeb piesārņojuma filtru.

Lasīt vairāk...

Aicina Siguldas un Mālpils novadu iedzīvotājus pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “Jumis” un SIA “Eco Baltia vide”, un veikaliem “top!” šķirošanas kampaņā Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” aicina Siguldas un Mālpils novadu iedzīvotājus līdz 19.oktobrim pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem.

Lasīt vairāk...

Apaļais jūrasgrundulis signalizē par klimata pārmaiņu izraisītu trūci ekosistēmā (1.daļa)

Kā zināms, klimats ir meteoroloģisko laika apstākļu vidējais kopums ilgstošā laika periodā. Meteoroloģisko faktoru īstermiņa svārstības ir vispārzināmas, tāpēc klimata pārmaiņu raksturojumam izmanto tikai daudzu, parasti vismaz trīsdesmit, gadu novērojumu rindas. Mūs interesē, kādu ietekmi ilgtermiņā klimata pārmaiņas atstās uz zivju resursiem Baltijas jūrā un Pasaules okeānā kopumā.

Lasīt vairāk...

Satiksmes ministrija izstrādājusi plānu CO2 samazinājumam Rīgā un Pierīgā, sākotnējām vajadzībām pārsniedzot 1,2 miljardus eiro

Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi reformu plāna piedāvājumu oglekļa dioksīda (CO2) izmešu samazinājumam Rīgā un Pierīgā, sākotnēji identificētajām vajadzībām kopumā pārsniedzot 1,2 miljardus eiro, aģentūrai LETA norādīja ministrijas pārstāve Ilze Greiškalna. 

Lasīt vairāk...

Aktualizējot problēmas tekstila atkritumu šķirošanā, atklāta kampaņa "Nav, ko vilkt?"

Lai aktualizētu problēmu un meklētu risinājumus Latvijā, ceturtdien atklāta kampaņa “Nav, ko vilkt?”, aicinot atbildīgās iestādes, organizācijas un uzņēmumus vienoties kopīgai rīcībai. Kampaņas ietvaros pašā Rīgas centrā, Kronvalda parkā, atklāta vides instalācija – drēbju kalns, simbolizējot ik gadu Latvijas tirgū nonākušos tekstila apjomus, kas krājas iedzīvotāju skapjos vai atkritumu poligonos un draud mūs “aprakt”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.