Menu
 

Foto: Baltijā lielākā atkritumu šķirošanas rūpnīca piecos gados apstrādājusi vairāk nekā 1,2 miljonus tonnu atkritumu

26.oktobrī aprit pieci gadi, kopš poligona “Getliņi” teritorijā darbu uzsāka Baltijā lielākā atkritumu šķirošanas rūpnīca “Vides resursu centrs” (VRC). Rūpnīcas sniegtā informācija liecina, ka tās viena darba gada bilancē ir teju 260 tūkstoši tonnu priekššķirotu atkritumu. No tiem otrreizējai pārstrādei izdodas atšķirot gan dažāda veida iepakojumus, gan melnos un krāsainos metālus, gan bīstamos atkritumus – akumulatorus, riepas, baterijas un pat sprādzienbīstamus priekšmetus, kas īpaši aktuāli ir pēc jaungada uguņošanu laika.

Lasīt vairāk...

"Apotheka" aptiekās deviņos mēnešos nodotas teju četras tonnas nederīgo medikamentu

Iedzīvotāji arvien atbildīgāk izturas pret nederīgajiem medikamentiem un biežāk tos nodod iznīcināšanai – šī gada pirmajos trīs ceturkšņos “Apotheka” aptiekās kopā nodoti jau 3639 kilogrami nederīgo medikamentu, kas ir par 1474 kilogramiem vairāk nekā šajā pašā periodā 2019. gadā, liecina “Apotheka” dati.

Lasīt vairāk...

"Elektronikas šķiratlons" oktobrī norisināsies arī Siguldas un Mālpils novados

No šā gada 20.aprīļa norisinās Latvijas Zaļā punkta, veikalu tīkla “top!” un SIA “Eco Baltia vide” organizētā šķirošanas akcija Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons”. Kampaņas otrais posms norisinās vairāk nekā 20 novados – arī Siguldas un Mālpils, nodrošinot tehnikas bezmaksas izvešanu no mājsaimniecību un uzņēmumu adresēm. Piedaloties akcijā, katrā novadā tiek izlozētas noderīgas balvas – veikalu “top!” dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā.

Lasīt vairāk...

Oktobra sākumā aicina vērot putnu rudens migrāciju Eiropas Putnu vērošanas dienās

Rudens migrācijas laiks ir iespēja novērot retākas putnu sugas, kas Latvijā neligzdo, bet novērojamas šeit tikai kā caurceļotājas. Ikviens ir aicināts pirmajā oktobra nedēļas nogalē, 3. un 4. oktobrī, doties vērot putnu migrāciju savā ģimenes lokā vai piedalīties Eiropas Putnu vērošanas dienu jeb “EuroBirdwatch 2020” pasākumos daudzviet Latvijā. Putnu dienas Latvijā rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Aktīvo iedzīvotāju fondu un citiem partneriem.

Lasīt vairāk...

Foto: Ar vides instalācijas atklāšanu uzsāk sociālu akciju "Piemēslot nav māksla"

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā “Piemēslot nav māksla” piektdien atklāja neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos.  Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur “realitātes” jeb piesārņojuma filtru.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.