Menu
 

Gauja – daļa no Carnikavas novada

Turpinot rakstu sēriju par Pierīgas dabas pērlēm, šoreiz dosimies uz Carnikavu, kurp vilina gan Gauja un pavisam netālā jūra, gan apkārtējās dabas skaistums. Lai tuvāk iepazītu Gaujas ieteku jūrā un tās stāstu, “Rīgas Apriņķa Avīze” sazinājās ar Carnikavas novada domes Tūrisma informācijas centra konsultantu Jāni Galakrodznieku un Carnikavas Novadpētniecības centra vadītāju Olgu Rinkus.

Lasīt vairāk...

Nedēļas nogalē saņemti 200 zvani par roņu mazuļiem liedagā, palīdzība nepieciešama vien dažiem

Nedēļas nogalē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņēmusi gandrīz divus simtus zvanu par liedagā pamanītajiem roņu mazuļiem, lielākā daļa zvanu bija no Jūrmalas, Rīgas un Rīgas līča Kurzemes piekrastes. Pēc speciālistu aplēsēm, patlaban jūras piekrastē Latvijā sastopami vairāki desmiti ronēnu, un gandrīz visi tie ir veselīgi un pludmalēs vienkārši atpūšas un uzkrāj spēkus, liecina DAP informācija. Jāatgādina, ka ronēniem palīdzība lielākoties nemaz nav nepieciešama.

Lasīt vairāk...

Aicina iedzīvotājus atbrīvoties no atkritumiem ar īpašu atbildību

Pieaugot ar COVID-19 inficēto iedzīvotāju skaitam Latvijā, kā arī ņemot vērā to, ka vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju šobrīd ir jāievēro pašizolācija, vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa “Eco Baltia grupa” aicina iedzīvotājus ievērot arī atbildību attiecībā uz saviem atkritumu izmešanas un šķirošanas paradumiem.  Īpaši svarīgi tas ir tiem iedzīvotājiem, kuriem ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19 un kuri atrodas karantīnā.

Lasīt vairāk...

Kvadricikls un mežs – vai savienojami jēdzieni? (1.daļa)

Mūsu ikdiena sen vairs nav iedomājama bez transportlīdzekļiem – mašīnām, motocikliem un motorolleriem. Daudzu Latvijas iedzīvotāju autoparku pēdējo desmitgažu laikā papildinājuši arī kvadricikli – pilnpiedziņas braucamrīki, kas domāti bezceļu teritoriju šķēršosanai. Kā izrādās, liela daļa kvadriciklu īpašnieku ir ļoti neapzinīgi, jo ar saviem jaudīgajiem motorratiem pamatīgi bojā valsts un pašvaldību, bet reizumis pat privātīpašnieku mežus.

Lasīt vairāk...

Saulkrastu pērle – Baltā kāpa

Novadu reforma ir sacēlusi īstu virpuļviesuli, kurā ierauti gan pašvaldību pārstāvji, gan iedzīvotāji. Tomēr šajā karuselī der atcerēties arī par apdzīvotajām vietām un pērlēm to teritorijās, kuras tās glabā jau daudzus gadus. Šī rakstu sērija būs veltīta Pierīgas novadu pilsētām un nozīmīgākajiem vides objektiem to teritorijās. Pirmā pieturvieta – Baltā kāpa Saulkrastos.

Lasīt vairāk...

Dabas skaitīšanā atklāj jaunas sugas, alas un pilskalnu

Dabas skaitīšanas trešās sezonas laikā ir aizpildīti 37 tūkstoši anketu par biotopiem, kurās fiksēti vairāk nekā 20 tūkstoši piezīmju par jauniem objektiem vai reto sugu jaunām atradnēm. Trijās sezonās kopumā Latvijā ir atklātas divas līdz šim nezināmas alas, divas jaunas augu, piecas sēņu, piecas sūnu un četras ķērpju sugas, kā arī daudz jaunu atradņu citām retām sugām.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.