Menu
 

Plešs: Teritoriālajā reformā nav iespējams ņemt vērā katras pašvaldības intereses, bet jādomā par visas valsts ilgtspējīgu attīstību

Veicot visaptverošu reformu, kas ietekmēs Latvijas tālāko attīstību un nākotni, nav iespējams nodrošināt, ka katras pašvaldības vēlmes un intereses tiks izpildītas, trešdien Satversmes tiesā (ST) sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), aizstāvot jauno Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu (ATR).

Lasīt vairāk...

Satversmes tiesa sāk vērtēt pašvaldību reformu. Pirmajā lietā – Ikšķiles un Limbažu novads

Saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu Satversmes tiesa ierosinājusi 19 lietu, un kā pirmo sākts izskatīt apvienotu lietu, kurā pret jauno pašvaldību karti iestājas Ikšķiles un Limbažu novadi. Abi saistīti arī Rīgas reģionu. Ikšķili Saeima nolēmusi pievienot Ogres novadam, savukārt Limbažiem atņemt Skulti ar tās lielo bagātību – ostu, pievienojot Saulkrastu novadam.

Lasīt vairāk...

Saeimas pārstāvis tiesā: Izstrādājot administratīvi teritoriālo reformu, pašvaldību viedokļi tika ņemti vērā

Izstrādājot jauno Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu (ATR), pašvaldību pārstāvji tika uzklausīti un viņu viedokli ņemti vērā, šodien Satversmes tiesā (ST) sacīja Saeimas pārstāvis, advokāts Lauris Liepa, tiesai sākot vērtēt gaidāmo Skultes pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam un Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam.

Lasīt vairāk...

Uzsāk izstrādāt jaunveidojamā Ķekavas novada attīstības plānošanas dokumentus

Lai Ķekavas novada pašvaldība savās jaunajās administratīvajās robežās no 2021.gada 1.jūlija nodrošinātu normatīvajos aktos noteikto funkciju un uzdevumu izpildes nepārtrauktību un pēctecību novada attīstībā, ir uzsākta Ķekavas novada ilgtpējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam aktualizācija un jaunas attīstības programmas 2021.–2027.gadam izstrāde.

Lasīt vairāk...

Plešs sola atbalstu jaunajām pašvaldībām administratīvi teritoriālās reformas ieviešanā

Lai arī administratīvi teritoriālās reformas ieviešana tagad pamatā ir atkarīga no pašām jaunajām pašvaldībām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) procesam rūpīgi sekos līdzi un sniegs atbalstu jaunajām pašvaldībām, intervijā Latvijas Radio uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts Artūrs Toms Plešs (AP).

Lasīt vairāk...

Izstrādāta pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platforma

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar “Karšu izdevniecību Jāņa sēta” (“Jāņa seta”) radījusi tiešsaistē pieejamu pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platformu. 12.novembrī tiešsaistes pasākumā notiks šīs platformas prezentācijas pasākums, kur piedalīsies ministrs Juris Pūce (AP!) un ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.