Menu
 

Skolēnu ēdināšanā – reformas radīta nevienlīdzība

Stājoties spēkā administratīvi teritoriālajai reformai, lielākajā daļā Latvijas pašvaldību izveidojusies nevienlīdzīga situācija ar sociālajiem pabalstiem, jo līdz pārejas perioda beigām, kas ir 2022. gada vasara, spēkā joprojām ir attiecīgā novada saistošie noteikumi par sociālās palīdzības apjomu, kārtību un saņēmējiem. Sākoties skolai, aktuāls ir jautājums par vecāku līdzmaksājumu bērnu ēdināšanai. "Rīgas Apriņķa Avīze" aptaujāja Pierīgas novadu speciālistus un noskaidroja, ka situācija atšķiras pat viena novada ietvaros – vienā skolā visi bērni bez izņēmuma saņem brīvpusdienas, bet blakus skolā tajā pašā novadā vecākiem jāmaksā. 

Lasīt vairāk...

Aptauja Ropažos. Vai esat saskāries ar kādām izmaiņām administratīvi teritoriālās reformas dēļ?

Jau mēnesi Latvijā ir spēkā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā ieviestās izmaiņas, proti, līdzšinējo 119 pašvaldību vietā nu ir 43. Lai gan izskatās, ka administratīvi teritoriālās izmaiņas aptver gandrīz visu Latviju un adreses mainīsies pilnīgi visos novados, tomēr ir 15 pašvaldības, kuras šīs izmaiņas neskars nemaz, jo novada robežas un administratīvi teritoriālais iedalījums netiek mainīts.

Lasīt vairāk...

Augšanas grūtības jaunajās pašvaldībās

Administratīvi teritoriālā reforma nu jau mēnesi kā stājusies spēkā, jauno pašvaldību jaunie mēri un vietnieki ievēlēti, izpilddirektori iecelti, komitejas un komisijas sāk darboties, taču lielais darbs ar to tikai sākas – pašvaldībām jāatbrīvojas no liekā balasta: funkcijas dublējošām iestādēm, identiskām struktūrvienībām un dažiem puspriekšniekiem, kas nu kļuvuši lieki. Savstarpējas konkurences vietā tagad jāpanāk apvienošanās kopēja labuma vārdā.

Lasīt vairāk...

Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Normunds Līcis (papildināta)

1.jūlijā Saulkrastu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošais Normunds Līcis, kura saraksts vēlēšanās ieguva visvairāk deputātu mandātu. Par Līci Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja amatā nobalsoja visi 15 ievēlētie deputāti.

Lasīt vairāk...

Par Ķekavas mēru ievēlēts "Latvijas attīstībai"/"Izaugsme" pārstāvis Žilko (papildināta)

Par jaunā Ķekavas novada domes priekšsēdētāju ceturtdien tika ievēlēts partijas "Latvijas attīstībai"/"Izaugsme" pārstāvis Juris Žilko, kurš pašvaldību vēlēšanās bija līderis LA kopā ar partiju "Izaugsme" izveidotajā sarakstā. Par Žilko nobalsoja visi 19 novada domē ievēlētie deputāti. Tādējādi Ķekavas domē notika varas maiņa, jo amatu zaudēja līdzšinējā novada vadītāja Viktorija Baire (JV).

Lasīt vairāk...

Par jaunā Mārupes novada domes priekšsēdētāju ievēlē ilggadējo Babītes mēru Enci (papildināta)

Par jaunā Mārupes novada domes priekšsēdētāju 1.jūlijā ievēlēts bijušais ilggadējais Babītes novada mērs Andrejs Ence no "Latvijas Reģionu apvienības" (LRA), aģentūra LETA uzzināja Mārupes domē. Par Enci nobalsoja 11 deputāti, bet pret bija astoņi. Priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti – Andrejs Ence no politiskās partijas “Latvijas Reģionu apvienība” un Aivars Osītis no “Latvijas attīstībai”. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.