Menu
 

Piešķir 11,9 miljonus eiro autoceļu attīstībai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā

Lai atjaunotu autoceļus, uzlabojot teritoriju sasniedzamību pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR), no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirts finansējums 11,9 miljonu eiro apjomā. Kopumā 2022.-2024.gadā plānots finansējums 210 km valsts reģionālo un vietējo autoceļu pārbūvei un atjaunošanai 92 300 000 eiro apmērā atbilstoši Atveseļošanas un noturības plānam, vēsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Lasīt vairāk...

Vai reforma ļāvusi samazināt amata vietu skaitu?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) ir uzdots apkopot datus par pašvaldību darbinieku amata vietu skaita samazinājumu administratīvi teritoriālās reformas rezultātā. Šādu uzdevumu ministrijai Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē uzdevis komisijas priekšsēdētājs Reinis Znotiņš (K).

Lasīt vairāk...

Aicina izteikt viedokli par jauno Ropažu novada ģerboni

Sadarbībā ar jaunveidotā Ropažu novada vadību un speciālistiem, kā arī Valsts Heraldikas komisiju heraldikas mākslinieks Edgars Sims izveidojis četrus oriģinālus jaunā novada ģerboņa variantus, kurus saskaņā ar Heraldikas komisijas prasībām vispirms bija jāprezentē komisijai, un pēc komisijas sniegtā vērtējuma atbalstītie ģerboņu varianti tiek prezentēti iedzīvotājiem.
Šobrīd iedzīvotāju vērtējumam nodoti divi Heraldikas komisijas atbalstītie oriģināli jaunā novada ģerboņa varianti. Līdz 18. februārim novada pašvaldība aicina nobalsot par jaunā Ropažu novada ģerboņa variantu.

Lasīt vairāk...

ATR atbalstam pērn atjaunoti vietējie un reģionālie autoceļi vairāk nekā 400 km garumā

Ieguldot Ministru kabineta piešķirtos valsts budžeta līdzekļus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, pagājušajā gadā atjaunoti valsts vietējo un reģionālo autoceļu posmi vairāk nekā 400  kilometru garumā, šīs programmas ietvaros daudzviet darbi turpināsies arī šogad, informēja Satiksmes ministrijā.

Lasīt vairāk...

Saulkrastu novadam taps jauns ģerbonis

Līdz ar jaunā Saulkrastu novada izveidi, kurā tika apvienoti Saulkrastu novads un Sējas novads, no 2021. gada 1. jūlija spēku zaudēja iepriekšējo novadu ģerboņi. Tā kā gan Sējas, gan Saulkrastu novada ģerbonī attēlotā simbolika ir būtiska, deputāti Saulkrastu novada domes sēdē lēma, ka apvienotajam novadam jāveido jauns ģerbonis, bet pagaidām pašvaldība līdz 2022. gada 30. jūnijam izmantos pašreizējo Saulkrastu novada ģerboni.

Lasīt vairāk...

Aptauja Ikšķilē. Kā vērtējat Ikšķiles pievienošanu Ogres novadam?

Lai gan Ikšķiles novada dome Satversmes tiesā apstrīdēja novada pievienošanu Ogres novadam, tiesa lēma, ka Ikšķiles pievienošana Ogres novadam atbilst pamatlikumam. Savukārt Ikšķiles novada domes ieskatā Ikšķile tika pievienota Ogres novadam, pienācīgi neizvērtējot iespēju saglabāt to kā patstāvīgu novadu vai, ja tas nav iespējams, pievienot Salaspils novadam.

Lasīt vairāk...

Pašvaldības aicina iedzīvotājus deklarēties līdz gadu mijai

Tuvojoties gada nogalei, pašvaldības uzrunā savus iedzīvotājus, aicinot līdz 31. decembrim deklarēt attiecīgajā novadā vai pilsētā savu oficiālo dzīvesvietu. Tāpat kā nauda seko skolēnam, arī iedzīvotāju ienākumu nodoklis seko tā maksātājam. Un, jo vairāk iedzīvotāju deklarēti novadā, jo vairāk naudas ir novada pašvaldības budžetā, ko tā var tērēt iedzīvotāju labā. Atsevišķas pašvaldības apmaiņā pret deklarēšanos iedzīvotājiem piesola pat ļoti dāsnu labumu paketi – sākot no vietas bērnudārzā un beidzot ar atlaidēm slēpošanai.

Lasīt vairāk...

Aptauja Saulkrastos. Vai jūtat administratīvi teritoriālās reformas sekas savā novadā?

Saulkrastu novads bija viens no tiem novadiem, kura robežas administratīvi teritoriālās reformas gaitā vairākkārt tika mainītas. Ideja par Skultes novada teritorijas pievienošanu apvienotajam Saulkrastu novadam tiesas ceļā tika apstrīdēta, un pēc Satversmes tiesas lēmuma Skultes pagasts šobrīd ir Limbažu novada sastāvā, savukārt Saulkrastu novada teritorijā iekļauts bijušais Sējas novads.

Lasīt vairāk...

Kāds būs jaunā Ādažu novada ģerbonis?

Apvienotā Ādažu novada (iepriekš Ādažu un Carnikavas novads) iedzīvotāji tiek aicināti balsot par novada jauno ģerboni. Kā savulaik tapa abu novadu ģerboņi? Ko simbolizēja nēģis vecā Carnikavas novada ģerbonī, par ko vēstīja ūdensroze Carnikavas novada ģerbonī, kas attēlots jaunā Ādažu novada ģerboņa variantos?

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.