Babītes novadā turpinās iepazīstināt ar tautastērpu tradīcijām

(Komentēt)
Babītes novadā turpinās iepazīstināt ar tautastērpu tradīcijām Foto: www.babite.lv
2017. gada 12. oktobris, 11:35

Novembrī Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts "Pa tautastērpa pēdām" Babītes novadā tiks turpināts ar izglītojošiem semināriem par tautastērpu tradīcijām un etnogrāfisko mantojumu, savukārt Salas pagastā būs iespēja aplūkot ceļojošo tautastērpu izstādi.

Lai iepazīstinātu ar tautastērpu nēsāšanas kultūru un specifiskajām katra novada tautastērpu iezīmēm, deju kolektīvs "Dārta" un tā atbalsta biedrība pavasarī rīkoja informējošus pasākumus, kā arī veidoja tautastērpu ekspozīciju Piņķu bibliotēkā. Kā ceļojošā izstāde novembrī tā būs aplūkojuma arī Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži", informē Deju kolektīva "Dārta" atbalsta biedrības pārstāve Evelīna Vanaga.

Novembrī Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts "Pa tautastērpa pēdām" tiks turpināts ar četriem izglītojošiem semināriem, kurus vadīs uzaicinātie nozares speciālisti. Etnogrāfe Ilze Ziņģīte, ilggadēja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja, 7. novembrī ikvienam interesentam sniegs vispārēju informāciju par latviešu tautastērpiem un ieskatu etnogrāfiskajā mantojumā, stāstot arī par Vidzemes novada tautastērpiem.

Savukārt 14. novembra vakarā I. Ziņģīte dalīsies savā pieredzē un zināšanās par Latgales, Augšzemes un Zemgales reģiona tautastērpiem. Šo semināru mērķis ir sniegt pārskatu par tautastērpa formām, atsevišķu tērpu daļu veidu, materiālu, krāsu, piegriezumu, rakstu kompozīciju, krāsu salikumu, lai saprastu latviešu estētiskās gaumes izjūtas veidošanos, norāda E. Vanaga.

Novembra otrajā pusē Lia Mona Ģibiete, Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja, piedāvās stāstījumu par Kurzemei raksturīgajiem tautastērpiem, lai sniegtu priekšstatu par tautastērpu bagātību. Kurzemes tautastērpu eksperte L. M. Ģibiete nule kā izdevusi grāmatu, kurā gūstams izsmeļošs materiāls par suitu rakstainajām zeķēm. L. M. Ģibiete, kas vada vienīgo tautastērpu informācijas centru Latvijā, aktīvi iesaistās dažādos izglītojošos pasākumos, radošajās darbnīcās, semināros un sniedz konsultācijas ikvienam, kam interesē tautastērps un tā kultūras mantojuma vērtība.

Līdztekus šim projektam deju kolektīva "Dārta" atbalsta biedrība saņēmusi gan Babītes novada pašvaldības domes, gan Lauku atbalsta dienesta lēmumus par finansējuma piešķiršanu projektam "Tautastērpu stāsti". Plānots, ka tas tiks īstenots līdz 2018. gada maijam. Projekta gaitā tiks izgatavots Pierīgas apriņķa un Zemgales novada tautastērps, kā arī multimediāls stends, kurā tiks iekļauta vizuāla un tekstuāla informācija par deju kolektīva "Dārta" tautastērpu kolekciju, vēsta E. Vanaga.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018