Babītes novadā turpinās iepazīstināt ar tautastērpu tradīcijām

(Komentēt)
Babītes novadā turpinās iepazīstināt ar tautastērpu tradīcijām Foto: www.babite.lv
2017. gada 12. oktobris, 11:35

Novembrī Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts "Pa tautastērpa pēdām" Babītes novadā tiks turpināts ar izglītojošiem semināriem par tautastērpu tradīcijām un etnogrāfisko mantojumu, savukārt Salas pagastā būs iespēja aplūkot ceļojošo tautastērpu izstādi.

Lai iepazīstinātu ar tautastērpu nēsāšanas kultūru un specifiskajām katra novada tautastērpu iezīmēm, deju kolektīvs "Dārta" un tā atbalsta biedrība pavasarī rīkoja informējošus pasākumus, kā arī veidoja tautastērpu ekspozīciju Piņķu bibliotēkā. Kā ceļojošā izstāde novembrī tā būs aplūkojuma arī Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži", informē Deju kolektīva "Dārta" atbalsta biedrības pārstāve Evelīna Vanaga.

Novembrī Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts "Pa tautastērpa pēdām" tiks turpināts ar četriem izglītojošiem semināriem, kurus vadīs uzaicinātie nozares speciālisti. Etnogrāfe Ilze Ziņģīte, ilggadēja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja, 7. novembrī ikvienam interesentam sniegs vispārēju informāciju par latviešu tautastērpiem un ieskatu etnogrāfiskajā mantojumā, stāstot arī par Vidzemes novada tautastērpiem.

Savukārt 14. novembra vakarā I. Ziņģīte dalīsies savā pieredzē un zināšanās par Latgales, Augšzemes un Zemgales reģiona tautastērpiem. Šo semināru mērķis ir sniegt pārskatu par tautastērpa formām, atsevišķu tērpu daļu veidu, materiālu, krāsu, piegriezumu, rakstu kompozīciju, krāsu salikumu, lai saprastu latviešu estētiskās gaumes izjūtas veidošanos, norāda E. Vanaga.

Novembra otrajā pusē Lia Mona Ģibiete, Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja, piedāvās stāstījumu par Kurzemei raksturīgajiem tautastērpiem, lai sniegtu priekšstatu par tautastērpu bagātību. Kurzemes tautastērpu eksperte L. M. Ģibiete nule kā izdevusi grāmatu, kurā gūstams izsmeļošs materiāls par suitu rakstainajām zeķēm. L. M. Ģibiete, kas vada vienīgo tautastērpu informācijas centru Latvijā, aktīvi iesaistās dažādos izglītojošos pasākumos, radošajās darbnīcās, semināros un sniedz konsultācijas ikvienam, kam interesē tautastērps un tā kultūras mantojuma vērtība.

Līdztekus šim projektam deju kolektīva "Dārta" atbalsta biedrība saņēmusi gan Babītes novada pašvaldības domes, gan Lauku atbalsta dienesta lēmumus par finansējuma piešķiršanu projektam "Tautastērpu stāsti". Plānots, ka tas tiks īstenots līdz 2018. gada maijam. Projekta gaitā tiks izgatavots Pierīgas apriņķa un Zemgales novada tautastērps, kā arī multimediāls stends, kurā tiks iekļauta vizuāla un tekstuāla informācija par deju kolektīva "Dārta" tautastērpu kolekciju, vēsta E. Vanaga.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Mālpilieša ceļojums uz Aļasku aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/jhT169BWLw
aprinkislv
Komentārs. Barikāžu ēnas negaist aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/105sMfj25a
aprinkislv
Pierīgas pašvaldības @Kekavas_novads laiž pasaulē projektu "Tūrisms kopā" aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/tJcC2Nujma

Twitter Citi raksta

ugunsdzeseji
Šogad ugunsdzēsēji glābēji jau vairākkārt ir steigušies palīgā cilvēkiem, kuriem uz ledus bija notikusi kāda nelaim… twitter.com/i/web/status/9…
Carnikavas_nov
Līdz 22. janvāra plkst. 17.30 ir iespēja iesniegt priekšlikumus pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Vairāk inform… twitter.com/i/web/status/9…
Stopini_Latvia
Šovakar, 19:00, Ulbrokā pulcēsimies 1991. gada janvāra barikāžu notikumu atcerei pic.twitter.com/bIssK7COP2

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018