Naktī nodedzis Carnikavas dievnams Siguļos

(Komentēt)
Naktī nodedzis Carnikavas dievnams Siguļos Foto: Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze
2017. gada 10. decembris, 12:43

Naktī uz svētdienu nodedzis rekonstrukcijā esošais Carnikavas dievnams Siguļos, informēja Ādažu Evanģēliski luteriskajā draudzē. Ugunsgrēkā cietušo nav, un nelaimes apstākļus izmeklēs atbildīgās institūcijas.

Draudzē informēja, ka Carnikavas dievnams bija rekonstrukcijā un 2018. gadā to bija plānots atvērt dievkalpojumiem. Šis gads draudzē tika veltīts ziedojumu vākšanai dievnama atjaunošanai, lai savāktu nepieciešamo līdzfinansējumu baznīcas rekonstrukcijas ceturtajai būvniecības kārtai, kas tika līdzfinansēta no Lauku Atbalsta dienestā administrētās Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projekta saņemtās naudas. Projekts paredzēja pilnībā atjaunot un pabeigt baznīcas ārējo apdari, kā arī atjaunot iekšējo apdari, tai skaitā izbūvēt balkonu, altāra daļu, griestus un sienas. Decembra sākumā daļa šo darbu jau gandrīz tika pabeigti.

Ādažu Evanģēliski luteriskajā draudzē pastāstīja, ka šogad bija notikuši vairāki draudzes ziedojumu vākšanas un atbalsta pasākumi Carnikavas baznīcai. Aprīlī draudze talkoja Lielās Talkas laikā un sakopa baznīcas apkārtni. Maijā svinīgā dievkalpojumā tika iestādīts Latvijas Simtgades ozols. Jūnijā tika atvērtas baznīcas durvis Baznīcu naktī un Vasarsvētkos svinēts pirmais dievkalpojums kopš baznīca atradās rekonstrukcijā. Augustā Nēģu svētkos Carnikavā tika savākta vēsturiski lielākā ziedojumu summa baznīcas atjaunošanai.

Ādažu Evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons aģentūrai LETA apstiprināja, ka baznīcu varētu izdoties atjaunot. "Mūsu pārliecība ir, ka ar labas gribas cilvēkiem un ar Dieva svētību mēs atsāksim darbus. Katrā ziņā vēsturiskā vieta ir atjaunojama un projekti ir īstenojami. Ja būs citi lēmumi, par to ziņosim," sacīja Jēkabsons.

Viņš pastāstīja, ka dievnams bija celts no koka un pēc tā aizdegšanās palikuši tikai baznīcas pamati un krāsmatas. Pēc mācītāja teiktā, ugunsnelaimes cēloņi būtu jāizmeklē atbildīgajiem dienestiem. Pagaidām draudzei ir tikai aizdomas, bet nav apstiprinājuma, ka ugunsgrēks varētu būt cēlies ļaunprātīgas dedzināšanas dēļ.

"Dievnams sāka degt no viena stūra, kas neizskatās pēc pašaizdegšanās. Vasarā jau bija konstatēts viens mēģinājums baznīcu aizdedzināt. Tā saucamais "Molotova kokteilis" bija sviests pret baznīcu, bet laimīgā kārtā, neskatoties uz sausiem laika apstākļiem, nekas nebija noticis. Šobrīd nav nekāda konkrēta pamata aizdomām, mēs varam tikai minēt. Būtu bezjēdzīgi tagad izplatīt kādu nepārbaudītu informāciju," sacīja mācītājs, piebilstot, ka notikušais ir jāizmeklē atbildīgajām institūcijām.

Jēkabsons teica, ka pats notikuma brīdī nav bijis uz vietas baznīcā un par notikušo uzzināja agri no rīta, kad viņam par to pavēstīja Ādažu draudzes priekšniece. Sākotnēji iedarbojusies signalizācija un, ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dievnams ir sācis degt no aizmugurējās - altāra daļas - nevis no ieejas puses. Tad, kad ieradās ugunsdzēsēji, vairs daudz neko neesot varēts izdarīt, jo liesmas izplatījušās nekontrolējamā ātrumā, sacīja mācītājs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā iepriekš informēja, ka izsaukums uz ugunsnelaimi saņemts plkst. 5.22. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg pusotra stāva koka baznīcas ēkas jumts. Ugunsgrēka likvidācijas laikā iebruka baznīcas tornis un siena pie tā.

Ugunsgrēku izdevās lokalizēt plkst. 7.46, taču tika izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Dzēšanas darbos piedalījās 13 ugunsdzēsēji, izmantojot trīs auto cisternas.

Kā liecina informācija Baznīcēku atjaunošanas fonda mājaslapā, 1729. gadā Siguļu kalnā celtā Carnikavas luterāņu baznīca ir vienīgā koka baznīcas ēka, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018