Meitene: ekspertīzē lika teikt, ka vecāki sit

(19)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto: arhīvs
2012. gada 6. decembris, 7:33

Kopš jūlija vidus astoņus gadus vecā Siguldas novada iedzīvotāja Alīna uzturas bērnunamā Alojas novadā. Tālu prom no vecākiem un māsas.

Pēdējā ciemošanās reizē meitene slēptajā video ierakstā atklāj, ka psihiatriskajā ekspertīzē viņai uzspiests, lai saka, ka vecāki sit un ka viņa nekad netiks mājās.

Pirmajā adventē apciemojot meitu, vecākikopā ar sabiedrisko aktīvistu Ivaru Prūsi apmeklēja meitu Alīnu Alojas novada bērnunamā, kur meitene uzturas jau vairākus mēnešus. I. Prūsis kopā ar bijušo Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra vadītāju Jāni Gulbi iesaistījušies Alīnas lietas atšķetināšanā. Riskējot ar sankcijām, meitenes mamma Žanna P. sarunu ar meitu nofilmēja ar slēpto kameru. Video Alīna atklāj, ka sākumā viņai teikts, ka varēs doties mājās pie vecākiem un māsiņas jau Ziemassvētkos, bet pēc tam saskumstot nosaka, ka pēcāk tie paši cilvēki, neprecizējot gan, kuri, esot teikuši, ka Alīna "visu mūžu paliks Alojā". 

Šī nav pirmā reize, kad meitenei tiek melots, ka viņa dosies mājās. Līdzīgi viņai tika teikts īsi pirms pārvešanas no Valmieras krīzes centra uz Alojas novadā esošo bērnunamu. 

"Pēc tam viņa mani gribēja sist," tā meitene, atbildot uz jautājumu, kas to gribēja veikt, vien nosakot, ka sieviete ar papēžiem un melniem matiem. Viņa atklāj, ka tas noticis psihiatriskās ekspertīzes laikā Rīgā. "Runāju, ka es gribu mājās, bet viņa teica, ka jūs (vecāki – aut.) neko nevarat izdarīt. Viņi uzrakstīja, ka jūs nevarat mani ņemt un ka es vairs nevarēšu tikt prom no šejienes," tā meitene. Tāpat šī sieviete esot gribējusi panākt to, lai Anna pasaka, ka vecāki sit arī jaunāko meitu. Meitene atklāj, ka viņa to ekspertiem teikusi neesot, taču viņi "paši tā izdomājuši". Pēcāk tas viss materializējies uz lapas. "Tas bija nepareizi. Es pārsvītroju un uzrakstīju, ka es tā nebiju," ekspertīzes detaļas atklāj Anna.

Meitene, kura jau vairākus mēnešus ir kļuvusi par dzīvu vecāku bāreni, jo ir spiesta uzturēties bērnunamā, video intervijā stāsta, kā viss norisinājies liktenīgajā jūlija vakarā, kad vecākiem tika atņemtas aprūpes tiesības. To, ka viņa nav gribējusi iet mājās, esot teicis "mācītājs", kurš patiesībā nav nekāds mācītājs, bet ir kristīgās draudzes "Žēlastības upe" biedrs. Iespējams, tā ir sakritība, bet pēc notikumiem ap Alīnu viņš ar ģimeni pārvācies, jo it kā beidzies īres līgums.

Lietai, kurā ir daudz neskaidrību, teorētiski pievērsušās vairākas institūcijas. Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un tās vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa nekādus pārkāpumus nedz Siguldas bāriņtiesas, nedz Valmieras krīzes centra darbinieku rīcībā nesaskatīja, savukārt Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics ("Reģionu alianse") video intervijā portālam "Apriņķis.lv" vien noteica, ka pašvaldība neko nevarot darīt. 

Tāda Siguldas mēra attieksme pamatīgi nokaitināja pieredzējušo ekspertu bērnu tiesību jautājumos J. Gulbi, kurš norādīja konkrētus Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus, kuri nosaka, ka vietvarai tomēr ir jāuzņemas atbildība. 


Kad portāls lūdza J. Gulbja norādītos pantus un tajos pausto vēlreiz komentēt U. Mitrevicam, ar novada preses sekretāres starpniecību tika paziņots, ka Siguldas novada pašvaldība komentāru sniegs pēc 13. decembra, kad tiks saņemts Administratīvās tiesas spriedums un Tiesībsarga biroja atzinums.

Plašāk par to, ko vēl Alīna vecākiem atklāj viņu ciemošanās reizē un kas rakstīts nule kā notikušās tiesas protokolā, lasiet nākamajos rakstos.


Iepriekš:
Eksperts: Mazo Alīnu visdrīzāk noskatījuši bērnu tirgotāji

Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pierīgas florbola klubi @FSMasters @KekavasBulldogs @FBK_SAC izslēgšanas turnīrus sāk ar trim uzvarām sešās spēlēs… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Ulbrokas @UlbrokasSK un Salaspils @Spils_handbols handbolisti zaudē mājās, Stopiņu handbolistes neuzvar viesos… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Pa Garkalnes novada mežiem, ezeriem un rakstnieka Jaunsudrabiņa takām aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/8nCeSmQtYW

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Sirsnīgā pasākumā „Esmu dzimis Siguldas novadā” sveikti 2017.gada otrajā pusgadā dzimušie mazuļi:… twitter.com/i/web/status/9…
ugunsdzeseji
Piedeguša ēdiena izraisītos ugunsgrēkos vakar cieta viens cilvēks un viens tika izglābts. Arī šodien piesviluša ēdi… twitter.com/i/web/status/9…
Sigulda_Thrills
Šonedēļ izstādes apmeklētājus Minhenē, Vācijā iepazīstina ar Gaujas Nacionālā parka un Siguldas tūrisma piedāvājumu… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018