Menu
 

Valdība atbalsta vēl 47 hektāru zemes pirkšanu Ādažu poligona paplašināšanai

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Valdība šajā otrdienā, 18. jūnijā, atļāva Aizsardzības ministrija (AM) par apmēram 127 000 eiro iegādāties 47 hektārus zemes Sējas novadā, lai turpinātu paplašināt Ādažu poligonu.

Nekustamais īpašums "Bitnieki" robežojas ar Ādažu poligona teritoriju. Zemes īpašnieks SIA "EK Investīcijas" ir piekritis aprēķinātajai atlīdzībai par nekustamā īpašuma atsavināšanu.

AM skaidro, ka valdība jau 2015. gadā konceptuāli atbalstīja Ādažu poligona teritorijas paplašināšanu, kas paredz attīstīt un paplašināt mācību infrastruktūru, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas un uzņemošās valsts atbalsta spējas. Ādažu poligons kalpo par mācību vietu karavīriem un zemessargiem gan nacionālā līmeņa mācībās, gan tajā notiek plašas starptautiskās militārās mācības, kurās piedalās arī NATO sabiedrotie un partneri.

Turklāt, ņemot vērā nākotnē paredzēto profesionālā dienesta karavīru un zemessargu un starptautisko militāro mācību skaita un apjoma pieaugumu Latvijā un ar to saistīto mācību vietu noslodzi, ir nepieciešams pielāgot un attīstīt militāro infrastruktūru, uzsver ministrijā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmums "EK Investīcijas" dibināts 2014. gadā, un tā pamatkapitāls ir 365 700 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Ēriks Kļaviņš. Pērn "EK Investīcijas" apgrozījums bija 554 312 eiro, bet peļņa – 149 387 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.