Vardarbībā cietušos aicina saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

(Komentēt)
Vardarbībā cietušos aicina saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas Foto: pixabay.com
2017. gada 27. novembris, 11:54

Lai palīdzētu iedzīvotājiem izprast, kā rīkoties ar vardarbību saistītā situācijā un sniegtu juridisku atbalstu, trešdien, 29. novembrī, notiks akcija "Pajautā juristam". Akcijas ietvaros, zvanot uz noziegumos cietušo atbalsta tālruni 116006, būs iespēja saņemt augsti kvalificētu juristu bezmaksas juridiskās konsultācijas.

Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām:

vardarbība ģimenē – cietušā tiesības, aizsardzība, palīdzības saņemšanas iespējas, rīcība;
pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušām personām tiesā un ar policijas starpniecību;
ģimenes tiesību jautājumi – laulības šķiršana, bērnu aprūpes, aizgādības un saskarsmes tiesības, uzturlīdzekļi, ģimenes maksātnespēja un tās risināšanas iespējas.


Konsultācijas būs iespējams saņemt 29. novembrī laika posmā no plkst. 9.00 līdz 18.00, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006.

"Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi, akcija "Pajautā juristam" norisinās atkārtoti. Iepriekšējās akcijas ietvaros pamatā tika sniegtas konsultācijas par vardarbības jautājumiem, kur lielākais zvanītāju pārsvars bija cietušās sievietes," teic biedrības "Skalbes" direktore Zane Avotiņa.

"Jāatzīst, ka ikdienā strādājot ar vardarbībā cietušajām sievietēm, novērots, ka bieži tieši juridiska rakstura neskaidrības un informācijas trūkums par tiesībām un likumisku aizsardzību bijis par iemeslu tam, ka cietušās nespēj pārtraukt vardarbīgās attiecības. Tāpēc aicinām izmantot šo akciju, lai uzzinātu sev interesējošus jautājumus gan tad, ja paši esat cietuši, kā arī tad, ja vēlaties palīdzēt cietušajiem, bet nepietiek informācijas, lai sniegtu precīzu padomu."

Zvērināta advokāte Linda Reisa: "Pirmais solis uz risinājumu ir saprast, ka vardarbībai nav jābūt attiecību sastāvdaļai. Jāsaprot, ka šādās attiecībās ir iesaistīti ne tikai varmāka un upuris, bet arī līdzcilvēki, tajā skaitā bērni. Un neviens nezin, kādas sekas netiešā vardarbība atstās uz bērniem, viņu spēju dzīvē izveidot veselīgas attiecības un stipru ģimeni, kas ir katras sabiedrības vitāla šūniņa. Tikai tad, kad cilvēks šo saprot, viņš ir gatavs smagajam darbam – kļūt brīvam no vardarbības atkarības."

Uz iedzīvotāju zvaniem atbildēs un padomus sniegs seši pieredzējuši juristi.

Mārīte Kozlovska, zvērināta advokāte.
Konsultāciju laiks: 29.novembrī plkst. 9.00–12.00

Linda Reisa, zvērināta advokāte. "Zvērināta advokāta Jāņa Ernstsona birojs" partnere. Rīgas Stradiņa universitātes juridiskās fakultātes lektore, Baltijas apgabala šķīrējtiesas priekšsēdētāja. Specializācija: civiltiesības.
Konsultāciju laiks: 29.novembrī plkst. 9.00–12.00

Jevgenija Tverjanoviča-Bore, zvērināta advokāte, zvērinātu advokātu biroja "INTELLEXI" partnere, bērnu tiesību aizsardzības speciāliste. Specializējusies vardarbības ģimenē, jo īpaši pret bērniem un sievietēm jautājumos. Nodrošina vairāku desmitu cietušo pārstāvību Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā.
Konsultāciju laiks: 29. novembrī plkst. 12.00–15.00

Daina Saulīte, zvērināta advokāte, darba stāžs profesijā 30 gadi.
Viena no aktuālajām tēmām ir pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušām personām tiesā un ar policijas starpniecību.
Konsultāciju laiks: 29.novembrī plkst. 12.00–15.00

Inga Lauce, zvērināta advokāte. Konsultē krimināllietās, kā arī bērnu un ģimenes tiesību jautājumos.
Konsultāciju laiks: 29.novembrī plkst. 15.00–18.00

Rita Oļhova, zvērināta advokāte. . Konsultē krimināllietās, laulības šķiršanas lietās, kā arī bērnu un ģimenes tiesību jautājumos.
Konsultāciju laiks: 29.novembrī plkst. 15.00–18.00

Projekts noris Labklājības ministrijas un Eiropas Savienības programmas "Tiesības, vienlīdzība un pilsonība" līdzfinansētā projekta "Izpratnes veidošanas kampaņa par nulles toleranci attiecībā uz vardarbību pret sievietēm "Vardarbībai patīk klusums"" ietvaros.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos @Ropazi_Latvia : Vai esat pamanījuši izmaiņas elektrības rēķinos? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/y7LgdbZoql
aprinkislv
Melno statistiku uz ceļiem veido cilvēki aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/03YLwwSYbR
aprinkislv
@LV_portals Kārlis Kangeris: Būtībā valsts VDK aģentus ir slēpusi vai sargājusi aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/3fBdIKRIR7

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
No šodienas Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 (stacijas ēkā) būs iespēja iegādāties… twitter.com/i/web/status/9…
NBD_LV
A pie mums !!! NBD Oranžērijā briedusi, briedusi un briedusi un beidzot sākusi ziedēt zarainā agave Agave... fb.me/PIAqmZoQ
ugunsdzeseji
Pieaugot izsaukumu skaitam, kas saistīts ar nepareizu apkures ierīču ekspluatāciju, aicinām iedzīvotājus ievērot pi… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018