Menu
 

Brazīlijā policijas operācijā nogalināti 25 banku aplaupītāji

  • Autors:  LETA/AFP

Svētdien policijas operācijā Brazīlijas Minasžeraisas štatā nogalināti 25 banku aplaupītāji, avots policijā apliecināja ziņu aģentūrai AFP.

"25 noziedznieki ir miruši,"  sacīja avots.

Operācijā, kas sadarbībā ar Militāro policiju īstenota netālu no Varžinjas,  piedalījušies 50 policisti.

Policija veikusi operācijas divās lauku saimniecībās, kur "noziedzīgās organizācijas locekļi, kas specializējušies banku un bankomātu aplaupīšanā", gatavojuši uzbrukumus vairākām vietējo banku filiālēm, sacīja avots.

18 noziedznieki nogalināti pirmajā saimniecībā, bet septiņi - otrā.

Drošības spēku rindās upuru nav.

"Šī, iespējams, bija mūsu lielākā operācija valstī pret šāda veida noziegumiem. Daudzi noziedznieki gatavojās aplaupīt bankas, un mūsu operatīvie dienesti viņus pārsteidza," sacīja Militārās policijas kapteine Laila Brunela.

"Kad mēs sākām operāciju, uz mums šāva, tāpēc karavīriem bija jāatbild uz šo neattaisnoto uzbrukumu, lai aizsargātu mūsu dzīvības," preses brīfingā Minasžeraisā sacīja policijas īpašā bataljona komandieris Rodolfu Moroti Fernandess.

Atrasts daudz ieroču un munīcijas, arī automāti un granātas, vairākas zagtas automašīnas.

Šādas bandas pēc aplaupīšanas ielās mēdz aizdedzināt automašīnas, radot šķēršļus policijai.

Brazīlijā pēdējā laikā pieaudzis banku aplaupīšanas gadījumu skaits, kad noziedznieki izmanto nopietnu bruņojumu. Biežāk uzbrukumi notikuši vidēji lielās pilsētās, noziedzniekiem rūpīgi izplānojot bēgšanas ceļus.

Augustā Arakatubā, Sanpaulu štatā, noziedznieki bankas aplaupīšanā lika lietā dronus un spridzekļus. Ķīlnieki tika izmantoti kā dzīvais vairogs.

Uzbrukumā trīs cilvēki zaudēja dzīvību.

Iespējams, ka banda, pret kuru bija vērsta svētdienas operācija, ir "tā pati, kas sarīkoja uzbrukumu Arakatubā", kā arī citās pilsētās, kur pieredzēti līdzīgi uzbrukumi, arī Uberabā, Minasžeraisas štatā, un Krisiumā, Santakatarinas štatā, pieļāva Moroti Fernandess.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.