Mārupē stipro lietavu laikā pašvaldības iestādēs un bērnudārzos no griestiem tecējis ūdens

(Komentēt)
Mārupē stipro lietavu laikā pašvaldības iestādēs un bērnudārzos no griestiem tecējis ūdens Foto: pixabay.com
2017. gada 19. septembris, 16:48

Mārupē pirmdien stipro lietavu laikā dažādās pašvaldības iestādēs, tai skaitā bērnudārzos, no ēku griestiem tecējis ūdens. Pēc aculiecinieka novērojumiem, viena no iestādēm, kurā lietus ūdens tecējis iekštelpās, bijusi Jaunmārupes pamatskola – ūdens tecējis iekšā vairākās skolas ēkās, tai skaitā nesen izbūvētajā daļā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Mārupes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Uva Bērziņa, ūdens tecēšana novērota ne tikai Mārupes pašvaldības bērnudārzos, bet arī citās pašvaldības iestādēs. "Lietus bija stiprs, un ūdens tecēja vietās, kur tas iepriekš nebija novērots," skaidroja Bērziņa.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka neviens no novērotajiem gadījumiem bērnudārzos nebija tik nopietns, lai pārtrauktu izglītības procesu. Pēc Mārupes novada pašvaldības pārstāves teiktā, patlaban tiek apsekotas vietas, kur novērota ūdens tecēšana, lai varētu novērst bojājumus.

Kā ziņots, ciklons "Tomass", kas pirmdien šķērsoja Latviju un patlaban ir nonācis Krievijas ziemeļos, visstiprākos nokrišņus atnesa teritorijā uz rietumiem no Rīgas.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, kopš mēneša sākuma lielākais nokrišņu daudzums Latvijā reģistrēts Liepājā – 180 milimetru jeb 247% no septembra normas. Valsts lielākajā daļā mēneša kopējais nokrišņu daudzums pārsniedzis 100 milimetru. Līdz ar to jau tagad – nepilnās 19 dienās – šī gada septembris kļuvis par piekto mitrāko novērojumu vēsturē.

Saskaņā ar "Global Forecast System" prognozi vēl 21. un 22. septembrī Latvijā iespējams lietus, valsts austrumos arī stipri nokrišņi, bet turpmāk līdz mēneša beigām gaidāms pārsvarā sauss laiks.

Ūdens līmenis otrdien turpina paaugstināties teju visās Latvijas upēs. Pēdējā diennaktī tas vietām kāpis par 120–170 centimetriem. Saistībā ar iespējamu upju pārplūšanu visā valstī, izņemot Kurzemes ziemeļrietumu daļu un Rīgu, joprojām ir spēkā oranžais brīdinājums.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018