Salaspils novada dome pusgadu nespēj vienoties par drošībai bīstamā kultūras nama rekonstrukciju

(1)
Salaspils novada dome pusgadu nespēj vienoties par drošībai bīstamā kultūras nama rekonstrukciju Foto: arhīvs
2017. gada 13. novembris, 11:57

Salaspils novada dome pusgada laikā nav spējusi vienoties par turpmāko kultūras nama rekonstrukcijas gaitu, kuru Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) apturēja šī gada maijā saistībā ar konstatētajām plaisām ēkas konstrukcijā, informēja Salaspils domes deputāts Jānis Nebars (VL-TB/LNNK).

Nebars norādīja, ka šodien plānota BVKB pārstāvju vizīte Salaspilī. Apmeklējuma mērķis esot noskaidrot situāciju, kas ir izveidojusies saistībā ar apturētajiem kultūras nama "Enerģētiķis" rekonstrukcijas darbiem, kas draud ne tikai ar progresējošam problēmām ēkas tehniskajā stāvoklī, bet arī nozīmē to, ka uz Latvijas 100. dzimšanas dienu Salaspilī netiks atklāts rekonstruētais kultūras nams.

Nebars pauda neizpratni par Salaspils vadības nespēju vairāk kā pusgada garumā pieņemt lēmumu attiecībā uz kultūras nama rekonstrukcijas turpmāko gaitu.
Kā atzinuši būvniecības speciālisti, demontāžas laikā atklātās plaisas esošajās konstrukcijās un to stāvoklis, kopš maija ir tikai pasliktinājies un uzturēšanās objektā ir dzīvībai bīstama. Turklāt, iestājoties aukstam laikam, vilcināšanās pieņemt lēmumu par situācijas risinājumu ēka stāvokli tikai pasliktina, kas savukārt rada risku objekta rekonstrukcijas darbu sadārdzinājumam.

"Šobrīd, nezinot patieso informāciju par iespējām atsākt kultūras nama rekonstrukcijas darbus, Salaspils kultūras kolektīviem un novada domes deputātiem ir ne vien neiespējami plānot Latvijas valsts simtgadei veltītus pasākumus, bet arī piedāvāt konstruktīvus risinājumus tam, lai nozīmīgos svētkus Salaspils nesagaidītu ar nopostītu kultūras celtni pašā pilsētas centrā," skaidroja deputāts.

Salaspils kultūras nama "Enerģētiķis" atklāšana bija plānota nākamā gada 11. augustā.

Līgums par būvdarbu veikšanu ir noslēgts ar pilnsabiedrību "MB.L" jau 2017. gada sākumā, taču maijā BVKB apturēja ēkas demontāžas darbus, pamatojot to ar ēkas konstrukcijā konstatētajām plaisām.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Brīvdienās Pierīgā būs interesanti gan laukā, gan telpās aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LwCGiwYStx
aprinkislv
@Maris_Zanders Komentāri par Latvijas finanšu sektorā notiekošo mazliet atgādina situāciju, kad saviesīgā pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Aptauja Ropažos @Ropazi_Latvia : Vai esat pamanījuši izmaiņas elektrības rēķinos? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/y7LgdbZoql

Twitter Citi raksta

JurmalaLV
Ziemas saulriets virs Lielupes ❄️ pic.twitter.com/eFRSc8x0R4
Sigulda_Thrills
No šodienas Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 (stacijas ēkā) būs iespēja iegādāties… twitter.com/i/web/status/9…
NBD_LV
A pie mums !!! NBD Oranžērijā briedusi, briedusi un briedusi un beidzot sākusi ziedēt zarainā agave Agave... fb.me/PIAqmZoQ

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018