Salaspils novada dome pusgadu nespēj vienoties par drošībai bīstamā kultūras nama rekonstrukciju

(1)
Salaspils novada dome pusgadu nespēj vienoties par drošībai bīstamā kultūras nama rekonstrukciju Foto: arhīvs
2017. gada 13. novembris, 11:57

Salaspils novada dome pusgada laikā nav spējusi vienoties par turpmāko kultūras nama rekonstrukcijas gaitu, kuru Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) apturēja šī gada maijā saistībā ar konstatētajām plaisām ēkas konstrukcijā, informēja Salaspils domes deputāts Jānis Nebars (VL-TB/LNNK).

Nebars norādīja, ka šodien plānota BVKB pārstāvju vizīte Salaspilī. Apmeklējuma mērķis esot noskaidrot situāciju, kas ir izveidojusies saistībā ar apturētajiem kultūras nama "Enerģētiķis" rekonstrukcijas darbiem, kas draud ne tikai ar progresējošam problēmām ēkas tehniskajā stāvoklī, bet arī nozīmē to, ka uz Latvijas 100. dzimšanas dienu Salaspilī netiks atklāts rekonstruētais kultūras nams.

Nebars pauda neizpratni par Salaspils vadības nespēju vairāk kā pusgada garumā pieņemt lēmumu attiecībā uz kultūras nama rekonstrukcijas turpmāko gaitu.
Kā atzinuši būvniecības speciālisti, demontāžas laikā atklātās plaisas esošajās konstrukcijās un to stāvoklis, kopš maija ir tikai pasliktinājies un uzturēšanās objektā ir dzīvībai bīstama. Turklāt, iestājoties aukstam laikam, vilcināšanās pieņemt lēmumu par situācijas risinājumu ēka stāvokli tikai pasliktina, kas savukārt rada risku objekta rekonstrukcijas darbu sadārdzinājumam.

"Šobrīd, nezinot patieso informāciju par iespējām atsākt kultūras nama rekonstrukcijas darbus, Salaspils kultūras kolektīviem un novada domes deputātiem ir ne vien neiespējami plānot Latvijas valsts simtgadei veltītus pasākumus, bet arī piedāvāt konstruktīvus risinājumus tam, lai nozīmīgos svētkus Salaspils nesagaidītu ar nopostītu kultūras celtni pašā pilsētas centrā," skaidroja deputāts.

Salaspils kultūras nama "Enerģētiķis" atklāšana bija plānota nākamā gada 11. augustā.

Līgums par būvdarbu veikšanu ir noslēgts ar pilnsabiedrību "MB.L" jau 2017. gada sākumā, taču maijā BVKB apturēja ēkas demontāžas darbus, pamatojot to ar ēkas konstrukcijā konstatētajām plaisām.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018