Mēneša laikā varētu tapt zināms Salaspils kultūras nama atjaunošanas turpmākais scenārijs

(Komentēt)
Mēneša laikā varētu tapt zināms Salaspils kultūras nama atjaunošanas turpmākais scenārijs Foto: arhīvs
13. novembris, 17:53

Salaspils kultūras nama "Enerģētiķis" būvdarbu turpmākā gaita varētu būt skaidra aptuveni pēc mēneša, kad tiks saņemts slēdziens par būvprojektu, kurš izstrādāts, lai novērstu ēkā konstatētās plaisas," aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (V).

Viņš apstiprināja, ka šodien Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvji esot apmeklējuši Salaspili, taču tā esot bijusi sistemātiska vizīte, kuras laikā tiek apmeklētas visas tehniski nelabvēlīgā stāvoklī esošās ēkas, tai skaitā kultūras nams "Enerģētiķis".

Pēc nama rekonstrukcijas darbu apturēšanas maijā tika veiktas ekspertīzes par to, kā visefektīvāk novērst ēkas sienās konstatētās plaisas. "Šobrīd ir izstrādāts būvprojekts plaisu novēršanai un ēkas stiprinājumu izlabošanai, un, tiklīdz tiks saņemts eksperta atzinums par to, ka šis projekts ir atbilstošs un to var realizēt, sāksim procedūras, lai šos darbus īstenotu," skaidroja Čudars. Savukārt pēc drošības darbu īstenošanas tiks turpināta sākotnējā iecere - nama rekonstrukcija.

Domes priekšsēdis nenoliedz, ka šobrīd ēkas tehniskais stāvoklis būtu slikts, taču tas neesot iemesls sasteigt ēkas rekonstrukcijas darbu atsākšanu, jo drošības jautājumi esot primārie.

Komentējot domes deputāta Jāņa Nebara (VL-TB/LNNK) apgalvojumu par to, ka deputāti gandrīz pusgadu neesot bijuši informēti par kultūras namā notiekošo, priekšsēdis norādīja, ka tā gan neesot taisnība. "Katru domes sēdi mēs atskaitāmies par novada aktualitātēm, sevišķi par "Enerģētiķī" notiekošo. Par to var pārliecināties noklausoties sēžu ierakstus, kuri pieejami ikvienam," norādīja Čudars.

Viņš arī pauda, ka kultūras nama rekonstrukcija līdz valsts simtgadei tiešām varētu netikt pabeigta, taču novadā esot vēl viens kultūras nams - "Rīgava" - kurā varot organizēt jebkuru kultūras pasākumu, tādēļ uztraukties par to, ka pašdarbniekiem un novada viesiem nebūs kur svinēt svētkus, nevajadzētu.
Tāpat Salaspilī esot nesen atjaunota sporta halle, kurā jau notikuši divi lieli pasākumi - "Rīgavas" un arī Salaspils 1.vidusskolas 50 gadu jubilejas.

Salaspils novada dome pusgada laikā nav spējusi vienoties par turpmāko kultūras nama rekonstrukcijas gaitu, kuru BVKB apturēja šī gada maijā saistībā ar konstatētajām plaisām ēkas konstrukcijā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aicina piedalīties Vidzemes piekrastes tūrisma tīklošanās seminārā @Saulkrastu_nov @Saulkrastic… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Simts gadi šokolādes konfekšu vēsturē Latvijā aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Xr2XjThQ0w
aprinkislv
Goda jūrmalnieka titulu šogad saņem uzņēmējs Lauris Aleksejevs un treneris Genādijs Samoilovs… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

Carnikavas_nov
"Aizliegtais paņēmiens" iedvesmu operācijai “Barona ielas bruģis” smēlies Carnikavas nov. rīcībā, liekot būvniekam… twitter.com/i/web/status/9…
Saulkrastic
RT @akprodmedia: Latvijas karoga pacelšana Saulkrastos: youtu.be/djR23gSLApA?a, #Saulkrasti
Stopini_Latvia
Pabeigta Līdumnieku ielas posma pārbūve Sauriešos bit.ly/2zVzsKt pic.twitter.com/iAyInuPjA1

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017