Ārkārtas domes sēdē lems par Rail Baltica plānojuma sabiedriskās apspriešanas izsludināšanu Olainē

(Komentēt)
Ārkārtas domes sēdē lems par "Rail Baltica" plānojuma sabiedriskās apspriešanas izsludināšanu Olainē Foto: arhīvs
4. decembris, 15:44

Reaģējot uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārmetumiem par neatbilstoši notikušu "Rail Baltica" lokālplānojuma sabiedrisko apspriešanu, tiks sasaukta Olaines novada domes ārkārtas sēde, lai izsludinātu jaunu publisko apspriešanu, apliecināja pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs Kristaps Kauliņš.

Ministrijas lēmumam apturēt noteikumu par "Rail Baltica" lokālplānojumu darbību pašvaldība piekrīt daļēji.

Komentējot ministrijas pausto, ka kāda persona, kuras nekustamais īpašums tiek būtiski ietekmēts, nav saņēmusi domes viedokli par publiskās apspriešanas laikā iesniegtajiem priekšlikumiem, Kauliņš skaidroja, ka privātpersonas paustais bija attiecināms uz "Rail Baltica" projekta, nevis lokālplānojuma risinājumiem, ko pašvaldība nevar ietekmēt.

"Sabiedriskajā apspriešanā saņemtie priekšlikumi ir izvērtēti, pieņemti attiecīgie lēmumi," pauda pašvaldības pārstāvis, apgalvojot, ka lokālplānojumā ietvertās izmaiņas pieņemtas iedzīvotāju interesēs. Tas attiecas, piemēram, arī uz iedzīvotāju izteiktajiem priekšlikumiem noteikt ierobežojumus attīstīt teritorijā smago rūpniecību, atkritumu pārstrādi.

Savukārt atsevišķas apbūves noteikumu normas, kas lokālplānojumā "Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas "Rail Baltica" būvniecība un ar to saistītās infrastruktūras teritorijas attīstība Olaines novada Olaines pagasta teritorijas daļā, grozot Olaines novada Olaines pagasta teritorijas plānojumu" ietvertas jau pēc publiskās apspriešanas, saistītas ar pašvaldības īpašumiem un trešās personas neietekmējot, klāstīja Kauliņš.

Plānots, ka tuvākajā laikā tiks sasaukta ārkārtas domes sēde, lai atceltu lēmumu par lokālplānojuma apstiprināšanu un izsludinātu jaunu sabiedrisko apspriešanu precizētajam dokumentam.

Jau vēstīts, ka neatbilstoši notikušas sabiedriskās apspriešanas dēļ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) ir apturējis Olaines novada domes noteikumu par "Rail Baltica" lokālplānojumu darbību.

Apturēts Olaines novada domes 23. augustā apstiprinātais lokālplānojums "Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas "Rail Baltica" būvniecība un ar to saistītās infrastruktūras teritorijas attīstība Olaines novada Olaines pagasta teritorijas daļā, grozot Olaines novada Olaines pagasta teritorijas plānojumu".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Mācēt cienīt vecas lietas. Velosipēds braukšanai uz banku vai kartupeļu vešanai aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ipIZjRpXIM
aprinkislv
Olaines novadā – tikai vienu vidusskolu? aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/B89WiT29C8

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
Sasildi kādu ar sirsnīgu dāvanu Ziemassvētkos! Decembrī Siguldas Tūrisma centrā, Ausekļa ielā 6 norisinās tirdziņš… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
Sveicam mūsu Jaunmārupes pamatskolas skolēnu SMU Dabas draugi par izcīnīto uzvaru nominācijā Sociāli atbildīgākais… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Lepojamies! Siguldas novads ieņem pirmo vietu pasaulē pēc ziemas olimpisko medaļu skaita uz iedzīvotāju skaitu:… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017