Novadi pie eglītes: Sigulda, Saulkrasti, Ķekava, Krimulda

(Komentēt)
Novadi pie eglītes: Sigulda, Saulkrasti, Ķekava, Krimulda Foto: novadu pašvaldību arhīvs
2017. gada 29. decembris, 13:57

Gadam aizejot, "Rīgas Apriņķa Avīze" lūdza Pierīgas pašvaldības savu sabiedrisko attiecību speciālistu personā piedalīties ne pārāk nopietnā aptaujā saskaņā ar avīzes pēdējā numura uzstādījumu – "Maskas krīt!".

Lūdzām īsi aprakstīt aizejošā gada veiksmes, mazliet pieskarties nepaveiktajam, dot nelielu pienesumu svētku galdam un – kā jau gadu mijā – uzrakstīt pie eglītes skaitāmu pantiņu.

Siguldas novads (Ginta Zīverte)
Aizejošajā gadā paveiktais. Sigulda – otra mīlētākā Latvijas pilsēta. Siguldas novada pašvaldība – ģimenēm draudzīgākā reģionālas nozīmes attīstības centru grupā, ar augstāko e-vides novērtējumu starp lielajiem novadiem un efektīvākajiem uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem.
Sigulda – medaļotākā vieta pasaulē attiecībā pret iedzīvotāju skaitu. Pilsēta, kur 2026. gadā varētu notikt Ziemas olimpiskās spēles renes sporta veidos. Novads, kura iedzīvotāji atpūšas un sporto mūsdienīgā sporta centrā, visu svarīgo atrod Siguldas mobilajā lietotnē un kur vairāk nekā 10 300 iedzīvotāju kabatā ir unikālā Siguldas novada iedzīvotāja ID karte.
Novads, uz kuru dzīvot pārceļas arvien jauni iedzīvotāji. Par šo gadu droši varam teikt: Siguldā dzīvot ir aizraujoši, un kopā mēs esam paveikuši daudz, tostarp – uzsākuši Siguldas pils kompleksa rekonstrukciju, turpinājuši kultūras centra rekonstrukciju un sākuši darbu pie Siguldas Valsts ģimnāzijas mācību korpusa būvniecības un skolas ēkas pārbūves, lai mūsu ikdiena kļūtu vēl piepildītāka.
Kas neizdevās? Nav neizdošanos, ir tikai izaicinājumi, kurus izvirzīt, lai tiektos uz izcilību. Turpināsim darbu, lai nākamgad Sigulda būtu Latvijas mīlētākā pilsēta Nr. 1!

Kopš Siguldas mobilās lietotnes atklāšanas šā gada maijā to lejupielādējuši jau vairāk nekā 3600 Siguldas novada iedzīvotāju un viesu.Kopš Siguldas mobilās lietotnes atklāšanas šā gada maijā to lejupielādējuši jau vairāk nekā 3600 Siguldas novada iedzīvotāju un viesu.Saulkrastu novads (Marika Grasmane)
Kas izdevās?
Gandrīz jau pagājušais 2017. gads Saulkrastu novadā sākās ar jauneklīgām vēsmām, jo gada sākumā novada jaunieši tika pie savas Saulkrastu Jauniešu mājas, kuras darbība ienesa jaunu enerģiju novada dažādo pasākumu un notikumu virtenē. Vasaras sākumā sociālais dienests sāka piedāvāt mobilā higiēnas centra pakalpojumus, kas ir nozīmīga palīdzība vecajiem un vientuļajiem saulkrastiešiem.
Vasarā notikušās pašvaldību vēlēšanas iegrieza nelielu virpuli. Īpašas pārmaiņas domē ievēlēto deputātu sarakstā nebija, lai gan izveidojās sparīga opozīcija, kas iepriekš samērā mierīgajā domes darbā bija jaunums. Rudens sākumā aktīvi sāka darboties Saulkrastu Uzņēmēju biedrība. Ar biedrības iniciatīvu, piesaistot finansējumu un iedzīvotāju ziedojumus, 18. novembrī Saulkrastos tika uzstādīts 18 metrus augsts karoga masts, un nu tajā plīvo Latvijas karogs.
Kas neizdevās? Par nepadarīto šoreiz tomēr ne. Un tā jau nemaz nav tik daudz, jo iesāktie darbi turpināsies arī nākamajā gadā.
Svētku galdam. Saulkrastu novada cilvēkiem patīk garšīgi paēst. Un, kā jau piejūras iedzīvotājiem, ļoti iecienītas ir zivis, protams, arī sagaidot jauno gadu.

Latvijas valsts karoga pacelšana 18. novembrī Saulkrastos.Latvijas valsts karoga pacelšana 18. novembrī Saulkrastos.Ķekavas novads (Vineta Geka)

Kas izdevās? Šogad tika atklāts ilgi gaidītais Ķekavas vidusskolas sporta komplekss ar baseinu un bērnudārza "Avotiņš" jaunā piebūve Baložos. Daugmales pagasts ticis pie sava ģerboņa, kurā atainota īpaša sudraba sakta, kas, iespējams, kalpojusi kā baltu gadskārtu kalendārs. Tāpat stiprināta sadarbība ar uzņēmējiem, pirmo reizi pasniedzot Uzņēmēju gada balvas.
Kas nesanāca? Šogad visā Latvijā aizritēja pašvaldību vēlēšanas. Tajās mums neizdevās ar pirmo reizi ievēlēt Ķekavas novada domi, tādēļ ķekaviešiem sava izvēle bija jāizdara divreiz.
Svētku galdam. Ķekava jau no laika gala ir slavena ar savām garšīgajām žāvētajām vistiņām, tāpēc Vecgada vakara cienastā ir jābūt vismaz žāvētās vistas spārniņam. Jo, kā vēsta ticējums, to apēdot, var "pacelties spārnos".
Nākamajā gadā vēlam 365 priecīgus rītus un zvaigžņu apmirdzētus vakarus, 52 daudzsološas nedēļas, 12 pārvērtību mēnešus un četrus lieliskus gadalaikus!

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedz Daugmales ģerboņa apliecību Daugmales pagasta pārvaldniekam Uģim Volosovskim. Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedz Daugmales ģerboņa apliecību Daugmales pagasta pārvaldniekam Uģim Volosovskim.

 

 


Krimuldas novads (Madara Liepiņa)

Gada labie darbi. Daudzi darbi paveikti kopā ar iedzīvotājiem, lai sadarbojoties attīstītu novadu un veidotu par vietu, kur augt mūsu bērniem un mazbērniem paaudžu paaudzēs. Kopīgi uzsākts darbs pie jaunas novada vizuālās identitātes, interneta vietnes izveides, veiksmīgi realizēts iedzīvotāju grantu konkurss dzīves vides uzlabošanai novadā.
Kas neizdevās? 2017. gadā Krimuldas novadā neizdevās tikai tas, kam nebija jāizdodas.
Svētku galdam. Tēja, kas vākta novada pļavās. Piparkūkas, kas ceptas novada labākajās ceptuvēs. Zirņi, kas audzēti leknajā novada zemē. Šķovēti kāposti, kurus gatavojušas novada labākās saimnieces. Un tam visam pa vidu šķipsniņa mīlestības un laimes.
Ziemassvētki ir cilvēku iekšējās gaismas svētki. Mēs gaidām mirdzumu no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī. Un, kad uzmirdzēs raķešu gaisma un laukumos – egles, pasaules mirdzums televizorā žilbinās acis, tad ziniet un apzinieties, ka tie ir tikai mazi ārēji atspīdumi no tās nebeidzami milzīgās gaismas, kas mūsos jau ir, mūsos pašos no sākumu sākumiem. (Imants Ziedonis)

Ikkatrā mājā Krimuldas novadā lai miers un siltums valda! Ikkatrā mājā Krimuldas novadā lai miers un siltums valda!

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pierīgā sākusies kūlas degšanas sezona aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/jLFgpluLYO
aprinkislv
Grāmatu draugiem nav pamata satraukumam, Pierīgas bibliotēkas neaiztiks aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/t6CCcDQIjG
aprinkislv
Ulbrokas florbolisti @FSMasters @Stopini_Latvia pusceļā uz finālu aprinkis.lv/zinas/item/439… pic.twitter.com/0CVAnjo7ZR

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Jauno komponistu un izpildītāju konkurss “Skaņuraksti Ādažos” jau 23.martā goo.gl/xbPjZj

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018