Novadi pie eglītes: Garkalne, Carnikava, Ādaži, Jūrmala

(Komentēt)
Novadi pie eglītes: Garkalne, Carnikava, Ādaži, Jūrmala Foto: no pašvaldību arhīviem
2017. gada 30. decembris, 12:28

Gadam aizejot, "Rīgas Apriņķa Avīze" lūdza Pierīgas pašvaldības īsi aprakstīt aizejošā gada veiksmes, mazliet pieskarties nepaveiktajam, dot nelielu pienesumu svētku galdam un uzrakstīt pie eglītes skaitāmu pantiņu. Paldies visiem, kas piedalījās! Nākamreiz, cerams, pulks būs vēl kuplāks.

Garkalnes novads (Mārcis Bauze-Krastiņš)
Labākie darbi novadā. Šovasar četru gadu sagatavošanas un "papīru" darbu periods vainagojās ar mūsu Gaismas pils – Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas jaunās ēkas Upesciemā – būvdarbu uzsākšanu. Jaunā skola ir mūsu veltījums Latvijas simtgadei. Valsts otrajā gadu simtenī mūsu bērni mācības varēs uzsākt jau jaunās telpās. Šogad ir paveikti ievērojami darbi ielu seguma atjaunošanā un apgaismojuma izbūvē, bet darāmā šajā jomā vēl daudz.
Rūpējoties par novada vides kvalitāti, ir palielināta ūdenssaimniecības pakalpojumu pieejamība. Ir iegūts papildus Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums jaunu centralizēto kanalizācijas tīklu izbūvei Baltezera aglomerācijā, kur būvdarbi notiks nākamgad.
Kas neizdevās? Par neizdošanos nav vērts runāt, jo darbi rit savu gaitu. Protams, ir tādi, kas iesākti un tiks turpināti gan nākamgad, gan turpmākajos gados, jo darbi prasa laiku dokumentu sagatavošanas jomā un pēc tam arī izpildi reālajā dzīvē.
Svētku galdam. Banānu šokolādes kūka. Tās pagatavošanai vajadzēs trīs banānus, 450 gramu miltu, 140 gramu kakao, 60 gramu šokolādes, 200 gramu brūnā cukura, 50 gramu piena, 50 gramu olīveļļas, tējkaroti sāls un tējkaroti cepamā pulvera, ēdamkaroti vaniļas cukura.
Sausās sastāvdaļas ber vienā, slapjās – otrā traukā, samaisa, pēc tam visu samaisa kopā. Rekomendācija: izmantot maksimāli gatavus banānus, lai masa sanāk pietiekami plūstoša. Cep cepeškrāsnī 180 grādu temperatūrā aptuveni 25 minūtes.
Balti vīri atver vārtus,
Ātri griežas sniega rats,
Pamājis ar sirmo bārdu,
Skumji aizbrauc vecais gads.

Gads aizgājis kā daudzi simti,
Tam nespējam mēs ceļu liegt.
Bet katru Jauno sveicam silti
Un ceram laimei roku sniegt!

Garkalne. Meža ceļš ziemā.Garkalne. Meža ceļš ziemā.Carnikavas novads (Ilze Cerbule)
Labākais novadā. Carnikavas novadā 2017. gadā turpinājās apgaismojuma izbūve, atjaunotas ciemu galvenās ielas – Dzirnupes, Garupes un Pureņu iela. Izstrādāti projekti visam, ko nākamgad plānots būvēt: izglītības iestāžu kvartāls, bijušās internātpamatskolas ēkas Siguļos pārbūve bērnudārza vajadzībām (200 vietu), Svētku laukuma Carnikavā labiekārtošana, brīvdabas estrāde Carnikavas parkā, promenāde ar cieto segumu Carnikavā uz jūru un promenāde pa dambi, tiltiņš pār Vecgauju, Carnikavas Novadpētniecības centra ansambļa paplašināšana u.c.
Novadam šogad radušās jaunas iespējas un izaicinājumi veidot politiku valsts līmenī: ar Ministru prezidenta rīkojumu izveidota darba grupa Pierīgā sasāpējušu jautājumu risināšanai; novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica ievēlēta par Rīgas plānošanas reģiona vadītāju.
Kas neizdevās? Dažus sagatavošanās darbus nav izdevies īstenot tik ātri, kā iecerēts, jo projektu izstrāde ir garš process, to nedrīkst sasteigt uz kvalitātes rēķina. Diemžēl Carnikavas novads ir zaudējis kultūras pieminekli – Carnikavas koka baznīcu, kuras atjaunošanas process jau tuvojās noslēgumam.
Svētku galdam. Carnikavas nēģi. Lepojamies, ka pēc garšas un kvalitātes tie allaž uzskatīti par mazliet pārākiem, kaut nēģus zvejo arī citās Latvijas upēs. Pēc tēvutēvu metodēm nēģus cep krāsnī uz oglēm, bet mūsdienās pavāri radījuši gan nēģu zupas un salātu, gan nēģu suši un citas receptes.

Tilts pār Gauju ziemā. Carnikava.Tilts pār Gauju ziemā. Carnikava.Ādažu novads (Monika Griezne)
Labākie darbi novadā. Ādažos izbūvēts jauns centrs! Izbūvēta jauna notekūdeņu attīrīšanas iekārta. Izbūvēts dūņu kompostēšanas lauks. Izveidots futbola un pludmales volejbola laukums Kadagā. Palielināts līdzfinansējums pirmsskolas izglītībai privātajos bērnudārzos. Tagad Ādažos ir viens no lielākajiem līdzfinansējumiem pirmsskolas izglītībai privātajos bērnudārzos. Dome teju dubultojusi līdzfinansējumu auklēm. Līdzšinējo 86 eiro vietā aukles var saņemt 150 eiro mēnesī par vienu bērnu vecumā no pusotra līdz četru gadu vecumam.
Kas šogad neizdevās? Gājēju un veloceliņa izbūve no vidusskolas līdz Zīļu ielai un no Zīļu ielas līdz Krastupes ielai. Projekta īstenošanu kavē sarkano līniju ietvaros esoša privātīpašnieka nevēlēšanās saskaņot projekta tehniskos risinājumus. Šobrīd noris atsavināšanas process likumā noteiktajā kārtībā. Dome papildus izveidoja arī pagaidu risinājumu – stingra grants seguma nomales abās ceļa pusēs.
Svētku galdam. Jautrai ballītei – "Ādažu čipsi", veselīgo vakariņu cienītājiem – "Lat Eko Food" zīmola "Rūdolfs" smūtiji un augļu un dārzeņu krēmi, kā arī pašiem mazākajiem – "Rūdolfa" biezeņi. Gardēžiem – izsmalcinātais siernīcas "Soira" siers, "Ādažu desu darbnīcas" gardumi, "Ādažu alus" un vienmēr latviskā vērtība – pašcepta maize no Pērkonu cepļa Kadagā.
Ādaži grib kaut ko lielu –
Šogad pabeidz Gaujas ielu.
Nākamgad ar pilnu sparu
Skolas būve uzņems garu!

Gaujas iela Ādažos pirms un pēc remonta.Gaujas iela Ādažos pirms un pēc remonta.Jūrmala (Elita Cepurīte)
Mums izdevās: panākt tūristu skaita pieaugumu 22 procentu apjomā; sākt jaunu lappusi Ķemeru attīstības stāstā. Ķemeros iecerēts izveidot unikālu Jūrmalas "enkurobjektu" – interaktīvu, izglītojošu dabas tūrisma centru. Tā koncepcijas un satura veidošanā iesaistām Latvijas Universitātes ekspertus; noslēdzies starptautisks metu konkurss, metu izmantosim par pamatu būvprojekta izstrādei; nodrošināt vēl lielāku atbalstu jūrmalniekiem. No nākamā gada nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi par zemes īpašumu pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem būs 90 procentu apmērā. No šā gada marta visi pilsētas seniori var saņemt vienreizēju pabalstu veselības aprūpei – 50 eiro gadā. Esam panākuši arī deklarēto iedzīvotāju skaita pieaugumu.
Kādam neizdevās sašūpot pašvaldības vadības stabilitāti. Nemainīgas un stabilas vērtības – Jūrmalas attīstība un iedzīvotāju labklājība – ir Jūrmalas pašvaldības prioritātes.
Liksim galdā zivis! Jūrmalas Brīvdabas muzejā var iepazīties ar jūrmalnieku senākās pamatnodarbes – zvejniecības – vēsturi, bet vasarā katru ceturtdienu var piedalīties zivju kūpināšanā un pēc tam nobaudīt karsti kūpinātas zivis.
Kas kait man nedzīvot
Pie jūriņas maliņā:
Cik jūriņa vilni meta,
Tik izmeta sudrabiņu.

Jūrmala no putna lidojuma. Jūrmala no putna lidojuma.Iepriekš:
Novadi pie eglītes: Sigulda, Saulkrasti, Ķekava, Krimulda

Rezumējot:
Pierīgas novadiem, tāpat kā bērniem pie eglītes, lielākās grūtības sagādāja divas lietas – pantiņi un nepaveiktie darbi. Skaidrs, ka visvairāk bija ko stāstīt par labajiem darbiem. Dīvaini, ja būtu otrādi. Tomēr pats galvenais bija piedalīšanās šajā "masku krišanas" Vecgada izrādē, par ko liels paldies un izdošanās vēlējumi jaunajā gadā!

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Līgo pasākumi Pierīgas novados aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/EAiFwhm5pF
aprinkislv
Elīna Garanča: Man nepieciešamas jaunas virsotnes, uz kurām tiekties aprinkis.lv/sabiedriba/cil… pic.twitter.com/Pzlg0l3SG3
aprinkislv
Kodols iesaka. Klaviermūzikas šedevri un rabarberu biskvītkūka aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LQdEcDBz8U

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Jāņu ugunskuram Līgo naktī piemīt dzīvinošs spēks – tas silda, piešķirot gada īsākajai naktij īpašu spēku. Vēlu vas… twitter.com/i/web/status/1…
Stopini_Latvia
Priecīgus Līgo svētkus! pic.twitter.com/1f6FJ6Lfog

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018