Ķekavas novada amatpersonu tur aizdomās par degvielas izmantošanu privātām vajadzībām

(Komentēt)
Ķekavas novada amatpersonu tur aizdomās par degvielas izmantošanu privātām vajadzībām Foto: skaties.lv
13. marts, 12:18

2017. gada decembrī vienu, šā gada janvārī divas reizes. Visas trīs reizes degvielas iegādei iztērēti vairāk nekā 60 eiro. Pierādījumi norāda uz to, ka Ķekavas novada amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi nodokļu maksātāju naudu.

Fotogrāfijas, kuras skatītājs nodevis "Bez tabu", visticamāk, tapušas no videonovērošanas kameru ierakstiem, un tajās redzams, kā pie kādas degvielas uzpildes stacijas sieviete spēkratā lej degvielu. Attēlos skatāms, ka tas notiek Lucavsalā, kā arī ir datumi un laiki, kad tas noticis.

Noskaidrots, ka kundze, maksājot par degvielu, izmantojusi degvielas karti, kura izsniegta Ķekavas novada domes priekšsēdētājas otrajam vietniekam Neilam Kalniņam. To apstiprina "Bez tabu" rīcībā esoša Ķekavas novada domes dienesta pārbaužu komisijas secinājuma rakstveida fragments.

"Es varu apstiprināt, ka domē notika iekšējā dienesta izmeklēšana un ka ir konstatēti pārkāpumi," raidījumā "Bez tabu" komentē Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire. Pašvaldībai ar domes deputātu ir noslēgts patapinājuma līgums par attiecīgā auto izmantošanu amatpersonas darba pienākumu veikšanai.

Pagasta mājaslapā lasāms, ka uz šo brīdi Kalniņš no otrā vietnieka amata pildīšanas atbrīvots. Iemesls – domes priekšsēdētāju neapmierina viņa darbs. Bet kamdēļ sēdes protokolā nav ne pušplēsta vārda par dienesta pārbaužu komisijas secinājumu. Domes priekšsēdētāja Viktorija Baire raidījumā skaidro, ka vietnieka atbrīvošana no amata ir politisks lēmums un, to lemjot, šādi iemesli netiek izskatīti.

Līdz pat šim brīdim nav zināms, kādiem mērķiem visas trīs reizes, kad piefiksēts, ka karti izmanto sieviete, degviela izmantota. "Es ļoti bieži automašīnu izmantoju kā biroju. Kamēr sēdēju un strādāju tajā, palūdzu, lai mana sieva ielej degvielu," norāda N. Kalniņš.

Cik zināms, deputāts līdz pat šim brīdim domes vadībai nav sniedzis nekādus skaidrojumus par notikušo. Valsts kontrole ik pa brīdim pēta kādas pašvaldības rīcību ar budžetu arī šajā jomā.

Šobrīd vismaz domes pārbaudēs pārkāpumi ir konstatēti, un informācija nodota tālākai izskatīšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Deputāts norāda, ka, ja arī citas iestādes lems to pašu, viņš par degvielu izlietotos pašvaldību līdzekļus ir gatavs atmaksāt.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018