Aptauja: Eiropieši skeptiski pret ideju izveidot Eiropas Savienotās Valstis

(Komentēt)
Aptauja: Eiropieši skeptiski pret ideju izveidot Eiropas Savienotās Valstis Foto: pixabay.com
2017. gada 28. decembris, 9:17

Eiropieši skeptiski attiecas pret Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līdera Martina Šulca ierosinājumu izveidot Eiropas Savienotās Valstis, liecina pētījumu centra "YouGov" veiktās aptaujas rezultāti.

Pašā Vācijā Šulca ideju atbalsta 30% aptaujāto. Francijā to pozitīvi vērtē 28% respondentu, Skandināvijas valstīs un Somijā - no 12 līdz 13% iedzīvotāju. Visskeptiskāk pret Šulca ierosinājumu atteicas Lielbritānijas iedzīvotāji, kur to atbalsta tikai 10% aptaujāto.

Šulcs 7.decembrī SPD kongresā aicināja līdz 2025. gadam izveidot Eiropas Savienotās Valstis. "Es gribu Eiropas konstitūcijas līgumu, kas rada federālu Eiropu," paziņoja Šulcs.

Šāda līguma izstrādāšanā tiktu iesaistīti pilsoņi visā ES. Līgums pēc tam tiktu iesniegts dalībvalstīm ratifikācijai. Tās, kuras to noraidīs, automātiski pametīs bloku, norādīja Šulcs.

Kā mērķa gadu viņš noteica 2025. gadu, kad paies 100 gadi, kopš SPD pirmo reizi pieminēja Eiropas Savienotās Valstis.

Šulcs uzvēra, ka tikai vienotāka ES var risināt tādus jautājumus kā klimata pārmaiņas, masu migrācija un spiediens uz tādām tehnoloģiju kompānijām kā "Google" un "Facebook" ievērot pilsoņu tiesības, kā arī neļaut lielajām kompānijām izvairīties no nodokļiem.

"Eiropa ir mūsu dzīvības apdrošināšana," paziņoja bijušais Eiropas Parlamenta (EP) prezidents. "Tā ir mūsu vienīgā iespēja turēties līdzi citiem lielajiem pasaules reģioniem."

Viņš norādīja, ka tikai ES stiprināšana apturēs labējā spārna nacionālistu popularitātes pieaugumu, norādot uz to pozīciju nostiprināšanos Vācijā, kā arī Austrijā, Dānijā, Francijā, Nīderlandē un Somijā.

"Ja mēs neizmainīsim kursu, ja mēs nestiprināsim Eiropu ļoti praktiskā un konkrētā veidā, šie spēki uzvarēs," brīdināja Šulcs.

Viņš atkārtoja, ka eirozonā jāveic lielākas investīcijas, un tajā jābūt kopīgam finanšu ministram un budžetam.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018