Izraēla oficiāli apstiprina izstāšanos no UNESCO

(Komentēt)
Izraēla oficiāli apstiprina izstāšanos no UNESCO Foto: unesco.org
2017. gada 29. decembris, 22:35

Izraēla oficiāli informējusi ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizāciju (UNESCO), ka izstāsies no tās 2018. gada 31. decembrī. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu jau oktobrī paziņoja, ka Izraēla izstāsies no UNESCO, pārmetot organizācijai neobjektīvu attieksmi.

Izraēla seko ASV piemēram, kas savu lēmumu pamatoja ar UNESCO aizspriedumiem pret Izraēlu. Plānots, ka arī ASV lēmums par izstāšanos no UNESCO stāsies spēkā nākamā gada 31. decembrī.

ASV savulaik bija lielākais UNESCO finansētājs, taču nolēma apturēt savas iemaksas pēc 2011. gada balsojuma par palestīniešu pašpārvaldes uzņemšanu dalībvalsts statusā, taču oficiāli no tās neizstājās. Šobrīd ASV ir parādā UNESCO vairāk nekā 550 miljonus dolāru. Organizācijas finansēšanu pēc šī lēmuma pārtrauca arī Izraēla.

Izraēlu ir saniknojušas arī UNESCO rezolūcijas, kurās tā dēvēta par okupācijas varu, kā arī šomēnes pieņemtā ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcija, kurā nosodīts nesenais ASV lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2018" balvu pretendenti. Visvairāk nomināciju tiek Latvijas Nacionālajam teātrim… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Kas notiek Inčukalna gudrona dīķos aprinkis.lv/ekonomika/uzne… pic.twitter.com/CMEAHynH9C
aprinkislv
Mārcis Bendiks. Pecunia non olet jeb Nauda nesmird aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Pza0aXlEW7

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
No 23.jūnija līdz 13.jūlijam, tehniskā pārtraukuma laikā, būs slēgts Siguldas Sporta centra peldbaseins un Ūdens at… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018