Aptauja Ropažos: Kā esat iecerējuši pavadīt Līgo vakaru?

(Komentēt)
Aptauja Ropažos: Kā esat iecerējuši pavadīt Līgo vakaru? Foto: Einārs Binders
2017. gada 23. jūnijs, 8:54

Sagaidot Jāņu dienu, cilvēki cenšas ievērot septiņas lietas, kas šajā laikā jādara, – sākot ar jāņuzāļu plūkšanu un vainagu pīšanu un beidzot ar ugunskura kurināšanu.

Sandra, strādā Sporta centrā:
Jāņi parasti ir tā reize, kad esam kopā visa ģimene. Jau laikus sasienu Jāņu sieru, bet Līgo vakarā, ja vien stipri nelīst, iekurinām ugunskuru. Pērn aizgājām uz vietējo ballīti, padancojām. Citus gadus gada īsāko nakti esam vadījuši tuvinieku lokā. Ko darīsim šogad – laiks rādīs.
Artis, uzņēmējs:
Jāņos parasti pie manis no malu malām sabrauc draugi. Visi kopā aizbraucam uz Zaķumuižu vai Ropažu centru, kur Līgo vakarā parasti tiek rīkota ballīte. Padancojam, papriecājamies un braucam atpakaļ uz mājām, ejam pirtī. Un tad jau arī Jāņu rīts drīz vien ir klāt.
Solvita, sētniece:
Jāņi mūsu mājās ir ģimenes svētki. Kā jau pieklājas, arī mēs, cienot senās latviešu tradīcijas, iekurinām ugunskuru, kam lēkt pāri, ēdam sieru. Alus cienītāji gan neesam. Noteikti sagaidām rīta gaismu un tikai tad dodamies pie miera.
Jevgēņijs, galdnieks:
Līgo svētki, protams, ir viens no gada jaukākajiem pasākumiem. Es tos salīdzinātu ar Jaunā gada gaidīšanu, tikai Jauno gadu gaida, sēžot istabā, bet Jāņu vakarā, ja vien to laikapstākļi atļauj, var iet laukā, kurināt ugunskuru, cept gaļu un iedzert alu. Ar to saullēkta sagaidīšanu gan kā nu kuro reizi sanāk.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG
aprinkislv
Lai arī kā Dziesmu svētku nedēļā šķita, ka esam vienoti un uz viena viļņa, nu atkal sāk izskatīties, ka diemžēl kat… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
No 23. līdz 25.jūlijam remontdarbu laikā apgrūtināta satiksmes Muižas ielā goo.gl/hNuye6
Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018