Oskars Melbārdis: Zināju, ka kamanas skries, tāpēc gribēju izcīnīt medaļu divniekos

(Komentēt)
Oskars Melbārdis: Zināju, ka kamanas skries, tāpēc gribēju izcīnīt medaļu divniekos Foto: ekrānšāviņš no ltv.lsm.lv
19. februāris, 16:48

Latvijas vadošais bobsleja pilots Oskars Melbārdis apzinājies, ka Phjončahanas trasē kamanas ies labi, tāpēc viņa mērķis bijis medaļas izcīnīšana olimpisko spēļu divnieku sacensībās.

Kā zināms, pilota Melbārža un stūmēja Jāņa Strengas divnieku ekipāža pirmdien izcīnīja bronzas medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, no zelta medaļām atpaliekot nieka piecas sekundes simtdaļas. Latvijai šī ir pirmā godalga Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

"Osis nobrauca divus ļoti labus braucienus un paldies viņam par to," pēc sacensībām pauda Strenga.

"Izbraucu otro virāžu, sapratu, ka tālāk jātur ritms. Ja arī paliktu ceturtie, viss būtu kārtībā, bet jau pēc devītās virāžas sapratu, ka iet," pēdējo braucienu atcerējās Melbārdis.

"Varbūt neviens šobrīd neticēs, bet mūsu ambīcijas bija izcīnīt medaļas. Pirmkārt, nostartēt labāk nekā Sočos, bet acu priekšā medaļa vīdēja," pauda pilots. "Zināju, ka kamanas te skries, tomēr no ritma iepriekš izsita veselības likstas un divniekos starta ieskrējiens ir īpaši svarīgs."

Pēc medaļas izcīnīšanas Melbārža acīs bija asaras, sportistam nedaudz vēlāk atklājot, ka viņš tobrīd atcerējies pēdējos divus gadus, kad viņu mocījušas veselības problēmas.

"Katru rītu jāsadzīvo ar diskomfortu mugurā - psiholoģiski ir grūti," teica pilots.

Latvijas vadošā ekipāža pirms izšķirošā brauciena bija ceturtajā vietā, bet ceturto braucienu aizvadīja teicami, izraujot bronzas medaļu, turklāt bija reāla pretendente arī uz olimpiskā čempiona titulu. Pirmajā un ceturtajā braucienā Melbārža bobs uzrādīja ātrāko rezultātu.

Visus sešus treniņbraucienus Melbārdis aizvadīja ar savu ilggadējo stūrmani Daumantu Dreiškenu, ne reizi neesot zemāk par septīto vietu, tomēr vēl pirms pēdējiem diviem braucieniem sportistiem paziņots, ka sacensībās Latvijas vadošo pilotu iestums Strenga.

2014. gadā Sočos Melbārdis guva piekto vietu divnieku sacensībās, kā arī sudrabu četriniekos.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Mūziķi Aināru Majoru darbam iedvesmo kaislīgs radošais process. Desmit ekspresjautājumi aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/Qbyy0ed64U
aprinkislv
Atklājas jaunas blēdības bijušā Ķekavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka rīcībā aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/PgT36WLdsh
aprinkislv
Komentārs. Politiskā griba vai politiskā grabēšana aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/aQ5KeDvPDu

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Jauno komponistu un izpildītāju konkurss “Skaņuraksti Ādažos” jau 23.martā goo.gl/xbPjZj

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018