Māris Zanders. Cita pasaule

(Komentēt)
Māris Zanders. Cita pasaule Foto: pixabay.com
2017. gada 19. maijs, 7:44

Pieņemu, ir ļaudis, kuriem šķiet, ka pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā viskošāk publiskajos iepirkumos izpaužas tieši vietvaras. Zināma loģika tajā būtu: ja nav skaidrs, vai izdosies varu saglabāt, jāsteidz konkursus un iepirkumus pieteikt, kamēr var.

Nāksies šos viedos cilvēkus mazliet sarūgtināt. Proti, iepirkumos, žargonā izsakoties, spridzina valsts iestādes.

Piemēram, Iepirkumu uzraudzības biroja interneta vietnē 16. maijā lasu, ka Sabiedrības integrācijas fonds vēlas pasūtīt "Dzimuma aspekta ietekmes analīzi valsts un pašvaldību budžeta procesos". Ja pareizi saprotu, fonda ieskatā, ir vērts izpētīt, vai tikai, teiksim, deputāta vai pašvaldības finanšu daļas vadītāja dzimumam nav nepieļaujami liela nozīme.

Bet varbūt nauda jātērē, lai noskaidrotu, kas deputātiem aiz ādas, pieņemot konkrētu lēmumu? Vai viņi vairāk orientējas uz sieviešu vai vīriešu auditoriju? Lai nu kā, varens iepirkums!

Taisnības labad jāsaka, ka Rīgas pašvaldība, cik nu tās spēkos, cenšas nepiekāpties valsts iestādēm. Piemēram, tajā pašā 16. maijā lasām, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments nolēmis pasūtīt "vizuālās identitātes priekšmetu iegādi sabiedrības iesaistes pasākumu īstenošanai un starpinstitucionālās, starpresoru un starptautiskās sadarbības veicināšanai".

Var pieņemt, ka "vizuālās identitātes priekšmeti" ir krūzītes, zīmuļi utt. ar pašvaldības simboliku. Jautrāk kļūst, pārlasot vēlreiz, kur "priekšmetus" plānots lietot. Starptautiskā sadarbība – nu, skaidrs. Suvenīri. Savukārt gatavība "priekšmetus" lietot arī "starpresoru" sadarbībā, šķiet, nozīmē, ka, teiksim, Rīgas būvvaldes cilvēks dodas pie kolēģiem uz Attīstības departamentu, līksmi šūpojot rokā "priekšmetu" ar "vizuālo identitāti".

Pilsētas departamentiem, komitejām, nodibinājumiem un uzņēmumiem nu būs pavisam cita dzīve – varēs viens otram dāvināt sadarbības veicināšanai rīdzinieku apmaksātus "priekšmetus". Un, ja jums nākotnē būs kādas darīšanas ar pašvaldību, droši prasiet "priekšmetu" arī sev – neaizmirsīsim, ka mērķa auditorija ir visa "sabiedrība".

Atgriežoties pie valsts struktūrām... Rodas nedaudz dīvaina sajūta, lasot, ko tik nevēlas iegādāties par "fiskālo telpu" tā norūpējusies Latvijas Banka: jaunu konferenču zāles aprīkojumu, jaunu Apmeklētāju centra "saturu un iekārtas", speciālās taktiskās apmācības apsardzei utt.

Savukārt nu jau izmisuma toņos skanošās debates par naudu medicīnai izskatās savdabīgi, pamanot, cik dāsni valsts iestādes veselības aprūpes pakalpojumus apmaksā saviem darbiniekiem. Tur ar "pieejamību" viss ir kārtībā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ķekavā @Kekavas_novads Kā vērtējat drošības situāciju Ķekavā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/HfTT3wzFWS
aprinkislv
Karikatūra: Ar datoru ja draugos būsi, par dakteri pats sev kļūsi... aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/KU9YVeEhSP
aprinkislv
Mālpilieša ceļojums uz Aļasku aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/jhT169BWLw

Twitter Citi raksta

ugunsdzeseji
Šogad ugunsdzēsēji glābēji jau vairākkārt ir steigušies palīgā cilvēkiem, kuriem uz ledus bija notikusi kāda nelaim… twitter.com/i/web/status/9…
Carnikavas_nov
Līdz 22. janvāra plkst. 17.30 ir iespēja iesniegt priekšlikumus pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Vairāk inform… twitter.com/i/web/status/9…
Stopini_Latvia
Šovakar, 19:00, Ulbrokā pulcēsimies 1991. gada janvāra barikāžu notikumu atcerei pic.twitter.com/bIssK7COP2

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018