Menu
 

Oktobra pirmajā nedēļas nogalē aicina vērot putnu rudens migrāciju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Ritvars Rekmanis, Latvijas Ornitoloģijas biedrība Foto: Ritvars Rekmanis, Latvijas Ornitoloģijas biedrība

Aicinot ikvienu pievienoties putnu vērotāju pulkam vairāk nekā 40 Eiropas un Centrālāzijas valstīs oktobra pirmajā nedēļas nogalē, Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu un citiem partneriem izziņo gada spārnotāko pasākumu – Eiropas Putnu vērošanas dienas jeb “EuroBirdwatch 2019”.

“Rudens ir laiks, kad putnus pavadām tālajā ceļā uz ziemošanas vietām. Putnu dienās iedrošinām ikvienu vērot un būt klāt putnu migrācijas notikumā: tikšanās ar putnu ekspertiem klātienē, būrīšu darbnīcas ģimenēm, izzinošas pastaigas dabā un putnu vērošana torņos, netradicionālas putnu vērošanas vietas. Pasākumu daudzveidība vienlaikus ir arī iespēja iepazīt dažādas Latvijas vietas,” uzsver Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinatore Latvijā Lāsma Semerova, mudinot oktobra pirmajā nedēļas nogalē – 5. un 6. oktobrī – izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus, lai dotos dabā.

Tematiskos Putnu dienu pasākumus rīko gan individuāli dabas eksperti, gan izglītības un sabiedriskās organizācijas, gan uzņēmumi visā Latvijā, norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas konsultante Kitija Balcare. Aktuālo informāciju par plānotajiem pasākumiem Latvijā, sākot ar 1. oktobri, būs iespējams uzzināt tīmekļa vietnē www.putnudienas.lv.

Ikviens ir aicināts ne tikai apmeklēt publiski izziņotos pasākumus, bet arī rīkot savu Putnu dienu pasākumu mazākā vai lielākā lokā, ziņojot par saviem putnu novērojumiem mobilajā lietotnē “Dabasdati.lv”. Eiropas Putnu vērošanas dienās novērotie putni tiek uzskaitīti un apkopoti gan katrā dalībvalstī, gan visā reģionā kopumā, izceļot arī neparastāko putnu sugu novērojumus.

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas – 1993. gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb “EuroBirdwatch”, ko organizē lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē “BirdLife International”, kuru Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība, vēsta K. Balcare.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.