Menu
 

Aptauja: 82% respondentu kaut reizi dzīvē ir dāvinājuši galda spēli

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Uz jautājumu, vai kaut reizi dzīvē ir izvēlējušies galda spēli kā dāvanu, 82% respondentu atbildējuši apstiprinoši, savukārt 16% atbildēja, ka nav dāvinājuši, taču tā būtu laba dāvana, liecina galda spēles “Oligarhi” veidotās aptaujas rezultāti. Interneta vidē aptaujāti tika galda spēļu spēlētāji – 200 sievietes un 94 vīrieši. Tikai 2%, kuri paši galda spēles spēlē, atzīmējuši, ka neuzskata to par labu dāvanu.

Latvijas iedzīvotāji ir aktīvi galda spēļu cienītāji – 33% respondentu galda spēles spēlē 1-2 reizes mēnesī. 27% norādījuši, ka spēlē vairākas reizes mēnesī, savukārt 25% spēlē vien dažas reizes gadā. Teju puse, jeb 45% respondentu galda spēles visbiežāk spēlē brīvdienās un 29% svētku reizēs.

Vērtējot galda spēļu priekšrocības, aptaujā 17% respondentu atklāj, ka tās attīsta dažādas iemaņas, piemēram loģisko domāšanu, spriestspēju un lēmumu pieņemšanu. Kā arī tas neapšaubāmi ir labs veids kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar draugiem un ģimeni. Savukārt 16% norādījuši, ka galda spēles sniedz pozitīvas emocijas.

Sarindojot spēlētākās spēles pēc kategorijām,  bērnu kategorijas spēles (cirks, “Dobble”) pārliecinoši ierindojušās pirmajā vietā, aiz sevis atstājot ballīšu spēles kā mēmais šovs, “Mafija”, “Oligarhi” un kāršu spēles (“Uno”, zolīte, duraks), kā pēdējās atstājot stratēģijas spēles (“Monopols” un “Katana”).

Visbiežāk (55%) spēles tiek spēlētas 3-5 cilvēku sastāvā, taču 20% atzīmējuši, ka dalībnieku skaits atkarīgs no spēles specifikas, tātad pieskaņojot dalībnieku skaitu spēlei, nevis otrādāk – spēli dalībnieku daudzumam.

Atzīmējot kuras galda spēles respondenti ir spēlējuši, visvairāk atzīmētas klasiskās galda spēles – Monopols, Cirks, Riču-raču, Domino, dambrete un šahs, kāršu spēles, “Alias”, kā arī torņu celšanas spēles (“Jenga”, līdzsvara tornis, utt) – katru šo spēli atzīmējuši vismaz 6% respondentu. Vairāki respondenti gan norādījuši, ka varētu norādīt vēl ap 50 galda spēlēm. 

Uz jautājumu, vai respondenti mēdz uz kaut ko spēlēt, 54% atbildējuši noliedzoši. Savukārt 23% mēdz spēlēt uz kādu balvu, par kuru iepriekš vienojušies, 16% spēlē uz kādu aktivitāti vai darbu, tā, piemēram, zaudētājs mazgā traukus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.