Menu
 

Siguldā varēs baudīt ēdienus, sportu un dzeju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Sestdien, 25.janvārī, Siguldas novada pašvaldība aicina piedzīvot aizraujošu notikumu virkni – Livonijas ordeņa Siguldas pilī būs iespēja tvert ziemas sajūtu Siguldas lielākajā gastronomijas festivālā “Ziemas garšu svinēšana”, kur varēs baudīt 10 izslavētu gardēžu restorānu šefpavāru uz dzīvas uguns gatavotos ēdienus Latvijas leģendārās rokgrupas “Pērkons” un grupas “Rahu The Fool” mūzikas pavadībā.

Savukārt kultūras centrs “Siguldas devons” ikvienu pārsteigs ar interaktīvu literatūras, mākslas un mūzikas piedzīvojumu “Dzejas teltis”. 25. un 26. janvārī bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” Latvijas un pasaules labākie kamaniņu braucēji cīnīsies par uzvaru 6. Viessmann Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā.

Sestdien no plkst. 11.50 notiks Pasaules kausa izcīņas sacensības kamaniņu sportā, kad uz starta bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” stāsies dāmas. No plkst. 15.00 trasē būs iespēja vērot divvietīgo ekipāžu braucienus, savukārt plkst. 17.30 notiks apbalvošanas ceremonija. Sacensībās turpināsies arī svētdien ar vīru sacensībām (plkst. 10.25) un Sprinta kausa braucieniem (13.45).

Pasaules kausa posmā kopumā piedalīsies vairāk nekā 110 sportisti no 23 valstīm, tostarp arī Latvijas labākie kamaniņu braucēji – Andris un Juris Šici, Kristers Aparjods, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Šogad sadarbībā ar Ķīnas Kultūras centru Siguldas trasē norisināsies ķīniešu Jaunā gada svinības, kurā piedalīsies Ķīnas simfoniskais ansamblis un ansamblis “Sirds melodija”, būs iespēja vērot Jaunā gada talismana Lauvas deju ar bungām un piedalīties tējas ceremonijā.

Līdztekus kamaniņu sacensībām Livonijas ordeņa Siguldas pilī no plkst. 12.00 līdz 16.00 gardēži aicināti uz dzīves un garšas svētkiem – lielāko gastronomijas festivālu “Ziemas garšu svinēšana”. Pasākumā apmeklētājiem būs iespēja baudīt gardākos “Entresol”, “Ferma”, “Restorāns 3”, “Ogle”, “Kungu rija”, “Stirna & avocado”, “Hercogs”, Mālpils muižas un Bīriņu pils restorānu, kā arī “Mr. Biskvīts” šefpavāru uz uguns gatavotos ēdienus. Šie svētki vienlaikus būs pirmie, kas aizsāks Siguldas videi draudzīgo aktivitāšu kopumu 2020. gadā, proti, festivālā tiks izmantoti tikai videi draudzīgi trauki.

Restorānu sarūpēto garšas baudījumu papildinās vietējie ražotāji, tajā skaitā vīna darītavas “Zilver” un Cremon”, lēni spiesto sulu piedāvājums no “Dabas Laboratorija”, kā arī “Bliss Gelato” Siguldā tapušais itāļu deserts – gelato. Šefpavāru radīto ēdienu cenas – no 3 līdz 6 eiro; atsevišķos restorānos būs iespējams norēķināties tikai ar norēķinu kartēm.

Pasākumu papildinās leģendārā Latvijas rokgrupa “Pērkons” un grupa “Rahu The Fool”, kā arī DJ Edgars Bercis. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Siguldas pils kvartāla amatnieku darbnīcās, apgūstot dažādu amatu prasmes, kā arī iepazīt produktus, kas radīti tepat Siguldas pils kvartālā.

Savukārt kultūras centrā “Siguldas devons” plkst. 13.00 literatūras, mākslas un mūzikas baudītājiem norisināsies interaktīvs piedzīvojums latviešu dzejas pasaulē “Dzejas teltis”. Ar viedierīču palīdzību ikvienam būs iespēja ielūkoties piecās teltīs un piedzīvot dzejoļu vizuālu interpretāciju, atdzīvinot tos. Pasākumā varēs iepazīt dzejnieku Kārļa Vērdiņa, Ineses Zanderes, Pētera Brūvera un Imanta Ziedoņa dzejoļus, kurus savā skatījumā veidojušas gleznotājas Kristīne Luīze Avotiņa un Katrīna Gaile, scenogrāfe Ieva Kauliņa, grafiti mākslinieks Trons Kartons, fotogrāfs Paulis Jakušonoks.

Visos pasākumos ieeja ir bez maksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.