Menu
 

Turaidā atzīmēs Meteņdienu pasākumā "Ej projām, ledutiņ!"

  • Autors:  Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta direktora vietniece komunikācijas darbā
Foto - no Turaidas muzejrezervāta arhīva Foto - no Turaidas muzejrezervāta arhīva

Ziema šogad tā īsti nav sākusies, bet klāt ir Meteņi, kad laiks ir atvadīties no ziemas. Turaidas muzejrezervāts 8. februārī plkst. 14.30 aicina svinēt latviešu gadskārtu svētkus – Meteņus, iezīmējot zemnieku jaunā gada sākumu un simboliski metot gadskārtu metus uz pavasari.

Meteņu dienas tradīciju pamatā ir rūpes par jaunā gada auglību un labklājību, tāpēc bieži Meteņos brauca tālu ciemos, lai raža labāka. Muzejrezervāta ļaudis tāpēc aicina ikvienu braukt uz Turaidu, lai veicinātu paši sev un savai saimei labu gadu un veiksmi darbos.

Meteņos noslēdzas maskotie gājieni no sētas sētā, tāpēc šogad Meteņu svinības iesāksies ar masku gatavošanu, lai visi varētu doties kopīgā Meteņa dzīšanas gājienā. Kopā ar Siguldas folkloras kopas maskotajiem ļaudīm tiks izdzīvotas senās Meteņdienas tradīcijas – tiks meklēta Laimes poga un dzīti kurmji no Turaidas zālieniem, baudīta miežu putra un brīnumgardi slokatņi, būs iespēja savstarpēji sacensties dažādās spēlēs un sevis lielīšanā.

Tiks kopīgi dziedātas dziesmas, izspēlētas rotaļas, kurās apdziedāti dažādi dzīvnieki, kā arī dancoti tradicionālie danči un, kā senākos laikos – pārbaudītas iemaņas lasīšanā un mīklu minēšanā.

Svētkos gaidīti lieli un mazi – visi, kam interesē latviešu tautas tradīcijas un latviskās dzīvesziņas vērtības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.