Menu
 

Turaidas muzejrezervāts piedāvā izglītojošā programmu bērniem "Meteņi Turaidā" Apriņķis.lv

  • Autors:  Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Foto - Turaidas muzejrezervāts Foto - Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts no 10. februāra līdz 20. februārim piedāvā izglītojošo programmu "Meteņi Turaidā" pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem, kurā piedāvā izzināt senās Meteņu tradīcijas un vērot gadskārtu norises dabā.

Programmas mērķis ir iepazīstināt bērnus latviešu gadskārtu svētku - Meteņdienas tradīcijām. Programmas gaitā tiks simboliski iegriezts laika rats jeb mesti laika meti uz pavasara pusi, tiks mācītas Meteņu dziesmas un rotaļas, bērni varēs izzināt maskošanās tradīciju, pārtapt dzīvnieku tēlos, tiks spēlētas spēles, dzīti kurmji un satikts pats Metenis, vajadzēs meklēt Laimes pogu, skaitīt sniega pikas un piedalīties citās aizraujošās norisēs.

Meteņi ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigas un pavasara tuvošanos. Meteņu svinēšanā ir saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas, jo senās indoeiropiešu tautas gadu miju svinēja mūsdienu februāra vidū, tāpēc Meteņus varētu dēvēt arī par senlatviešu Jauno gadu.

Meteņos tradīcija bija tālu braukt ciemos, tie bija svētki, kuros noslēdzās maskotie gājieni no sētas uz sētu. Ir ticējums, ka, jo tālāk Meteņu dienā ciemojas, jo labāka raža gaidāma nākamajā vasarā. Vēl aprakstos atrodams, ka vecāki meta dāvanas saviem bērniem no istabas augšas, jo pastāvēja ieskats, ka Laima Meteņos dalot savas dāvanas. Daudzviet tie bija saldumi un Laimes pogas, kuras atrodot, ticēja, ka tās nesīs bagātību un veiksmi visu gadu.

Meteņu programmas var pieteikt sev vēlamajā laikā no 10. februāra līdz 20. februārim katru dienu laika posmā no 10.00 līdz 15.00. Programmas garums ir viena stunda. Informācija par maksu un pieteikšanās izglītojošajai programmai "Meteņi Turaidā!" notiek zvanot pa tālr. 26572142 vai rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.