Kauguros notiks pavasara gaidīšanas svētki
- Autors: Apriņķis.lv

Atvadoties no ziemas un gaidot pavasari, sestdien, 15. februārī, no plkst. 12.00 Jūrmalā, pie Kauguru kultūras nama Raiņa ielā 110 tiks svinēti Meteņu svētki.
Pasākumā paredzētas radošās darbnīcas un atrakcijas visai ģimenei, skanēs līksmas dziesmas, būs dejas un rotaļas, kā arī karsta tēja un gardas pankūkas. Koncertā uz brīvdabas skatuves uzstāsies Dj Monsta un Katrīna Dimanta ar folkmūzikas programmu, tautas deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tradīciju kopa "Skance" un izklaides studija "Larec", informēja Jūrmalas pilsētas domē.
Meteņi jeb Metenis latviešiem ir seni ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētki, kuros nozīmīgi ir maģiski auglības rituāli, lai veicinātu labas ražas gadu. Meteņos, kas tiek saukti arī par Vastlāvi, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu, tāpat kā citos ziemas svētkos, ļaudis sendienās gājuši ķekatās, braukuši ciemos un mielojušies pirms lielā gavēņa.
Saistītie objekti
- Jūlijā tūristu mītnēs apkalpots par 1,2% vairāk viesu nekā pirms gada
- Saistībā ar ieceri paaugstināt iebraukšanas maksu Jūrmalā saņemti 56 viedokļi
- Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvai izvirzīti pieci finālisti; iespēja balsot par savu favorītu
- Oktobrī Jūrmalā - Veselības mēnesis ar vairāk nekā 100 bezmaksas aktivitātēm
- Nosaukti konkursa "Latvijas sakoptākais daudzdzīvokļu mājas pagalms 2025" finālisti, starp tiem - arī Jūrmalas ēkas