Menu
 

Ķemeru Nacionālajā parkā informēs par lūšu kā lielo plēsēju lomu dabā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Dabas aizsardzības pārvalde Ilustrācija - Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvalde savvaļas sugu aizsardzības mēnesī aicina uz lūšiem veltītu pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā – sestdien, 7. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” Ķemeros notiks informatīvs pasākums “Lūsis un viņa plēsīgie draugi”.

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt vairāk par savvaļas sugu aizsardzību pasaules mērogā, kā arī uzzināt vairāk par aizsargājamiem plēsējiem, kas sastopami tepat Latvijā un arī Ķemeru Nacionālajā parkā. Par galveno varoni izvēlēts lūsis – vienīgais kaķu dzimtas savvaļas plēsējs Latvijā.

Kā informēja Dabas aizsardzības pārvaldē, zināšanās un pieredzē par lūša dzīvesveidu un aizsardzību dalīsies Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” zinātniskais darbinieks Aivars Ornicāns, kurš ar Latvijas plēsēju faunas pētījumiem nodarbojas jau daudzus gadus. Pēc teorētisko zināšanu apguves par lūsi un citiem Latvijas plēsējiem, tās būs iespējams papildināt arī interaktīvā veidā, piedaloties tematiskās radošajās darbnīcās un izziņas spēlēs.

ANO ir pasludinājis 3. martu par Pasaules savvaļas sugu dienu, atzīmējot faktu, ka 1973. gada 3. martā tika parakstīta Vašingtonas konvencija “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudēto savvaļas dzīvnieku un augu sugām”, kas tiek dēvēta arī par CITES konvenciju. Kopš tā laika visā pasaulē martā notiek visdažādākie pasākumi, kas veltīti savvaļas sugu aizsardzībai un sabiedrības izglītošanai par šo tematu. Par šī gada moto izvēlēts “Saglabājot visu dzīvību uz Zemes”, tādējādi izceļot katras dzīvas būtnes nozīmi planētas saglabāšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.