Menu
 

Dabas aizsardzības pārvalde aicina brīvdienās neizvēlēties pārslogotās dabas takas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Dabas aizsardzības pārvalde Ilustrācija - Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālistu novērojumi liecina, ka pandēmijas un pašizolācijas laikā cilvēki arvien vairāk izvēlas laiku pavadīt dabā un pašos populārākajos objektos ievērot distancēšanās normas ir problemātiski.

Šobrīd pārslogotie dabas tūrisma objekti ir Ķemeru Lielā tīreļa laipa, Gūtmaņalas apkārtnes takas Siguldā, Kolkasrags un Kristakrūga skatu tornis pie Teiču dabas rezervāta, pavēstīja DAP parstāve Maija Rēna. Apmeklētāju skaitītāju dati no Ķemeru Lielā tīreļa laipas liecina, ka šopavasar dabas baudītāju skaits šajā vietā palielinājies par vismaz trešdaļu, ja salīdzina ar pagājušo gadu. Par spīti brīdinājumiem un tam, ka objekts ir slēgts, joprojām daudzi apmeklē Kaņiera niedrāja laipu, ignorējot aizlieguma zīmes

Kurzemē apmeklētāji ielā skaitā dodas uz Slīteres Nacionālā parka Priežu taku un Kolkasragu, savukārt Vidzemes pusē populārākie objekti ir Kubeseles dabas taka Krimuldas novadā, Cecīļu dabas taka pie Ieriķiem, kā arī Zvārtes iezis, pastaigu takas ap Gūtmaņalu Siguldā, Sietiņiezis un Veczemju klintis Vidzemes jūrmalā. Šajos un līdzīgos dabas tūrisma objektos nereti ir grūti vai pat neiespējami ievērot noteikto 2 metru distanci no apkārtējiem, tādēļ dabas baudīšanai būtu jāizvēlas citi maršruti.

Visa aktuālā informācija par slēgtajiem dabas tūrisma objektiem un ierobežojumiem atrodama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē. Savukārt mobilā lietotne "Dabas tūrisms" sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.