Menu
 

Līgatnes dabas taku saimi papildina septiņi mežacūku sivēniņi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.ligatnesdabastakas.lv Foto: www.ligatnesdabastakas.lv

"Lai gan pasaulē ierastā lietu kārtība šopavasar ir izjaukta, dabā viss notiek, kā ierasts, – pavasaris ir bērnu laiks. Un arī Līgatnes dabas takas nav izņēmums, jo aprīļa sākumā mežacūku ģimenē pasaulē nākuši septiņi strīpaini un ņipri sivēntiņi," informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Jau trešo reizi jauno vecāku godā ir mežacūku pāris Magone un Ansis. Abi ir uzticīgi viens otram jau vairākus gadus un savu pieķeršanos katru pavasari demonstrē ar veselīgiem un ņipriem pēcnācējiem.

Mežacūku mazuļi dzimuši 4.aprīlī un nu jau dažu nedēļu vecumā apmeklētājiem nereti redzami, draiski rotaļājoties pa iežogojumu, tomēr, kā jau visiem mazuļiem, tiem ir nepieciešama arī diendusa, ko tie aizvada pie mammas sāna, paslēpušies no citu skatiena, stāsta M.Rēna.

Mežacūkām mazuļi dzimst aprīlī, maijā, un kopš dzimšanas brīža tie ir labi attīstīti un klāti ar svītrotu apmatojumu. Pāris dienas pēc nākšanas pasaulē sivēni jau ir gatavi doties līdzi mātei barības meklējumos, kā arī paši apgūst dažādus pieaugušas mežacūkas ikdienas dzīves paražas.

Pati Magone ir dzimusi savvaļā, tomēr kājas savainojuma dēļ dažu mēnešu vecumā nonāca cilvēka gādībā. Tā kā jau no bērnības cilvēku Magone uzskata par labu draugu, arī mazuļus neslēpj no Līgatnes dabas taku darbiniekiem un apmeklētājiem, norāda pārvaldes pārstāve.

Savukārt lepnais tētis Ansis, kurš Līgatnes mežos dzīvo jau 11 gadus, ir vienīgais vīriešu kārtas pārstāvis cūku voljērā. Viņš lepojas ne tikai ar vareno augumu, bet arī ar savām harēma dāmām. Kopā ar mazajiem sivēniem Līgatnes dabas takās šobrīd apskatāmas desmit mežacūkas, stāsta M.Rēna.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.