Menu
 

Turaidas muzejrezervātā aicina uz radošajām darbnīcām bērniem "Zāļu sievas 3 padomi"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: A. Tabaks Foto: A. Tabaks

Turaidas muzejrezervāts 20. jūnijā aicina ģimenes piedalīties radošajās darbnīcās bērniem “Zāļu sievas 3 padomi”, kas norisināsies brīvdabā pie Klaušinieku mājas. Radošo darbnīcu sākums plānots 20. jūnijā plkst. 14.00, plkst. 15.15 un plkst. 16.30.

Bērni kopā ar zāļu sievām mācīsies izgatavot lellītes no pļavas zālēm, aust zāļu glezniņas un tiks aicināti iesaistīties zāļu sievas Gudrību darbnīcā, vērojot dabu – vēju, mākoņus, kokus, it visu, kas aug jūnijā Turaidā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīt arī Turaidas muižas saimniecības ēkas un ekspozīcijas, iesaistoties daudzveidīgos uzdevumos, informē Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.

Kā stāsta Turaidas muzejpedagoģe Margita Poriete: “Mūsdienās arvien aktuālāka kļūst ekoloģiskā domāšana, dažādu aktivitāšu īstenošana arī jaunākajai paaudzei saistībā ar sabiedrības ilgtspējīgu attīstību. Radošās darbnīcas bērniem Turaidas muzejrezervātā rosinās interesi par ekosistēmu, par atbildīgu patēriņa paradumu veidošanu, kā arī piedāvās videi draudzīgu lietu izgatavošanu no dabas materiāliem.” Zāļu sievas stāstīs un mācīs, kā vasaras brīvlaikā bērniem sev radīt dažādas rotaļlietas, tādējādi veicinot radošumu un izpratni par pašdarinātu rotaļlietu vērtību.

Lai ievērotu sociālās distancēšanās nodrošinājumu muzeja apmeklējuma laikā, dalībai darbnīcās jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 29384512 vai rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un norādot sev vēlamo laiku. Maksa par dalību radošajās darbnīcās – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā, vēsta A.Skuja.

Vasaras saulgriežu diena Turaidā, kas šogad bija plānota 22. jūnijā, ievērojot sociālās distancēšanās nodrošinājuma prasības muzeju rīkotajos pasākumos, ir atcelta.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.