Menu
 

Nākamgad pārcels trīs darba dienas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

2021.gadā ir trīs darba dienas, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku: pirmdiena, 3.maijs (iekrīt starp svētku dienu, 4.maiju, un svētdienu, 2.maiju), piektdiena, 25.jūnijs (iekrīt starp svētku dienu, 24.jūniju, un sestdienu, 26.jūniju), piektdiena, 19.novembris (iekrīt starp svētku dienu, 18.novembri, un sestdienu, 20.novembri).

Šīs darba dienas ir pārceltas attiecīgi uz 8.maiju, 19.jūniju un 13.novembri. To paredz otrdien, 30.jūnijā, valdības sēdē pieņemtais rīkojums "Par darba dienu pārcelšanu 2021.gadā", informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa.

Rīkojums attieksies uz valsts pārvaldes iestādēm, kuras tiek finansētas no valsts budžeta un kurām ir noteikta piecu darba dienu nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ar rīkojumu ieteikts ievērot attiecīgo darba dienas pārcelšanu.

Iespēju pārcelt darba dienas paredz Darba likums. Tajā teikts: ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Kopējais darba dienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies.

Ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā, skaidro ministrijas pārstāve.

Darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau ilgstošu laika periodu un, gadiem ejot, kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.