Menu
 

Brīvdabas muzejā atklāj "Pavasara taku" ar šūpolēm un pārsteigumiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - facebook.com/latvijasetnografiskaisbrivdabasmuzejs Ilustrācija - facebook.com/latvijasetnografiskaisbrivdabasmuzejs

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā 19.martā atklāj "Pavasara taku", kurā rotāsies daudzkrāsaini saules dekori, būs pieejamas 12 dažādas šūpoles, labirints, saules zirgi un paslēpušies zaķi. "Pavasara taka" būs pieejama līdz Mātes dienai, 9.maijam.

Pavasara viducī – šogad 20.martā – latvieši svin Lielo dienu. Diena un nakts ir vienādi garas, un cilvēkam jāpalīdz gaismai pieaugt spēkā. Tā kā šogad Lielās dienas svinības diemžēl nav iespējamas, Brīvdabas muzejs aicina uz aktīvu pastaigu pa muzeja teritoriju, kas būs rotāta ar īpaši veidotiem vides objektiem.

Pīto saules dekoru rotāšanai ir izmantots vairāk nekā tūkstotis dzijas kamolu. Krāsaina dzija vienmēr ir darījusi krāšņāku seno latviešu dzīves telpu. Tā austa brunčos, segās,villainēs, adīta cimdos un zeķēs. Krāsainās saules ir muzeja darbinieces Ingas Siliņas radošs māksliniecisks veidojums muzeja vidē, informēja muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.

"Gatavojot saules, vēlējos ienest prieku vēl šobrīd tik pelēcīgajā vidē. Centos vienotā veselumā saliedēt dabu un muzeja eksponātēkas ar katras konkrētās saules raksturu un krāsu, radīt kopīgu noskaņu. Tā, piemēram, pie Vidzemes sētas "Sīpolu" klētiņas radās "Dzejnieku saule", jo šajā ēkā reiz vasaras pavadījis dzejnieks Auseklis. Te sastopama arī "Mātes saule ābeļdārzā", kas rotājas baltpelēkos un rožainos toņos. Lielāka daļa dekoru veidoti kā fotoietvari, kuros ikviens var fotografēties un pats kļūt par krāsainu saulīti,"pastāstīja Inga Siliņa.

Tā kā viena no populārākajām Lielās dienas tradīcijām ir šūpošanās, muzeja teritorijā būs iespēja izšūpoties astoņās dažādos veidos darinātās šūpolēs. Vismazākos apmeklētājus Kurzemes sētā gaidīs šūpuļzirdziņi. Šūpoles būs izvietotas ne tikai lielāko pastaigu ceļu tuvumā, bet arī attālākos muzeja pakalnos, lai šūpojoties, paveras iespējami plašs un skaists skats.

Daudzviet muzeja teritorijā būs sastopami arī citi ar pavasara un Lielās dienas tematiku saistīti vides objekti. Kurzemes zvejnieku ciematā būs paslēpušies zaķi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.