Menu
 

Mārupes novads aicina izkustēties kopā ar Lieldienu Zaķi un izbaudīt paplašinātās realitātes iespējas

 • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Mārupes novada pašvaldība Ilustrācija - Mārupes novada pašvaldība

Tuvojas Lieldienas, un arī Mārupes novads gatavojas svētku sagaidīšanai. Šogad mārupiešiem un novada viesiem pašvaldība piedāvā īpaši sagatavotas nelielas pastaigu takas, kuru ietvaros var apskatīt novada bērnu veidotus zīmējumus svētku tematikā, kā arī izbaudīt paplašinātās realitātes iespējas un vingrot kopā Lieldienu Zaķi.

No 29.marta līdz 11.aprīlim Mārupītes gatvē no Pededzes ielas līdz Rožu ielai, Jaunmārupes dabas parkā un Skultes dabas parkā iedzīvotāji var apmeklēt nelielus, aptuveni 1 km garus pastaigu maršrutus, kur katrā izvietoti 12 Mārupes Vizuālās mākslas studijas audzēkņu radošie darbiņi.

Takā būs aplūkojami gan speciāli aktivitātei radīti zīmējumi, gan iepriekš studijā tapuši darbi, kas atbilst Lieldienu tematikai. Mārupes kultūras nams un Pašvaldības īpašumu pārvalde ir parūpējusies par dažādiem pārsteigumiem un dekoriem takās, lai tās būtu Lieldienu noskaņās.

Lieldienu Zaķa takas karte šeit.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no svētavota
  Skolnieciņš no svētavota Pirmdiena, 29 Marts 2021 20:24 Komentāra saite

  Nesteidzoties tuvojas Lieldienas. Lieldienas ir auglības un dzīvības svētki. Šie svētki ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Lieldienas ir ģermāņu Dievietes Ostaras svētki. Lielā diena ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Diemžēl kristietība, veicot asiņaino ekspansiju Eiropā, ir nozagusi šos svētkus pagāniem. Taču pagāniskās tradīcijas nekur nav zudušas, vajag tikai atcerēties to jēgu. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir mīļa un jauka, tā atklāj Dievietes Ostaras patieso dabu. Lieldienās, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Kopš senseniem laikiem trusis ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Trusis jeb Lieldienu zaķis ir auglības simbols, bet ola ir jaunas dzīvības simbols. Tā kā SARS-CoV-2 vīruss nekur nav zudis, svinēsim šīs Lieldienas piesardzīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Svinēsim šīs Lieldienas savās mājās, godinot Dievieti Ostaru. Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
  Ar dzīvības nesējas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētavota
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.