Menu
 

Sigulda aicina vērot lapu dzeltēšanu tiešsaistē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs Ilustrācija - Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs uzstādījis tiešsaistes kameru virs Gaujas senielejas Siguldas Jaunās pils tornī, lai pilsētas viesi, kuri jau šobrīd nevar sagaidīt zelta lapu sezonas iestāšanos, nepalaistu garām gaidīto mirkli.

Lai izvēlētos fiziskai sagatavotībai atbilstošu pastaigu rudens krāsu baudīšanai, Siguldas Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 un Turaidas ielā pieejami vairāki pastaigu maršruti Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senielejas labākās skatu vietas, Turaidas gravas un alas, kā arī Gaujas krastus no Siguldas līdz pat Rāmkalniem vai Krimuldai.

Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka šoruden valsts autoceļš P8, kas savieno Siguldu un Turaidu, Krimuldu, Inciemu piedzīvo vērienīgus pārbūves darbus, tāpēc, izvēloties šo maršrutu, jārēķinās ar papildu ceļā pavadīto laiku vai ir iespēja Gaujas senieleju izstaigāt kājām, automašīnu atstājot Siguldas centrā.

Rudens zelta lapu sezonas atklāšana Siguldā norisināsies 25. septembri, kad būs iespēja apmeklēt dizaina tirgu, piedalīties dažādās spēlēs un aktivitātēs, nobaudīt “street food” ēdienu labāko restorānu izpildījumā, kā arī izdejoties kopā ar mūziku grupām “Čipsis un Dullais”, kā arī “Labvēlīgais tips”.

Pašvaldība informē, ka šoruden Sigulda papildus jau esošajām daudzveidīgajām aktīvās atpūtas un apskates objektu vietām kļuvusi par mājvietu dabas un piedzīvojumu terapijai. Līdz 15. oktobrim “Adventure Therapy” vērsīs īpašu uzmanību uz piedzīvojumu un dabas terapijas potenciālu risināt Covid-19 pandēmijas ietekmē samilzušās cilvēku mentālās veselības problēmas. Lai iepazītu šo terapijas veidu, Siguldā norisināsies meistarklases, pārgājieni un sarunas, kā arī starptautiska, multidisciplināra konference jomas profesionāļiem un citiem interesentiem par piedzīvojumu un dabas terapiju.

Kā zināms, Siguldas novads šogad ir kļuvis plašāks un rudens krāšņums baudāms arī Krimuldā, Raganā, Inciemā, Lēdurgā, Mālpilī, Inčukalnā un Gaujā, apmeklējot Turaidas muzejrezervātu, Kubeseles dabas taku, Lēdurgas dendroparku, Mālpils dabas taku un Inčukalna parkus, lai sajustu un sasmaržotu rudens dvesmu ārpus pilsētas burzmas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.