Menu
 

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī iestādītas Luksemburgas rozes

  • Autors:  LETA
Foto - Nacionālais botāniskais dārzs Foto - Nacionālais botāniskais dārzs

Pirmdien Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī pie topoša Vides izglītības un informācijas centra "Botania" jaunbūves tika iestādītas trīs vēsturiskas un četras jaunas Luksemburgas izcelsmes rožu šķirnes, kas ir Luksemburgas dāvana Latvijai, informēja dārza izglītības un informācijas nodaļas pētniece Ludmila Višņevska.

Šogad aprit 100 gadi kopš Latvijas un Luksemburgas diplomātisko attiecību nodibināšanas un 30 gadi kopš to atjaunošanas 1992.gadā. Luksemburga jau izsenis saukta par "rožu zemi". Tādēļ par simbolisko dāvanu Latvijai, atzīmējot šo dubulto jubileju, tika izvēlētas rozes.

Rožu stādīšanā piedalījās Luksemburgas vēstnieks Latvijā un Lietuvā Pauls Šmits, Luksemburgas goda konsule Kristiāna Libāne-Šķēle un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.

Nacionālā botāniskā dārza rožu kolekcijas kuratore Ilma Nereta norāda, ka rozes Botāniskajam dārzam ir ļoti nozīmīga dāvana, taču tās nāk no siltākas zemes, kur valda rozēm labvēlīgāks klimats. Tādēļ tām sameklēta siltāka vieta pie jaunā Vides izglītības un informācijas centra dienvidaustrumu sienas, kura ir pasargāta gan no ziemeļu saliem, gan no valdošiem rietumu vējiem, un vienlaicīgi atklāta rīta saulei.

"Ceram ka šīs draudzības vēstnieces veiksmīgi iedzīvosies mūsu dārzā un nākamgad priecēs apmeklētājus ar skaistiem ziediem," uzsver Nereta.

Vides izglītības un informācijas centra "Botania" ēku ekspluatācijā nodeva pagājušā gada decembrī. Pašlaik botāniskā dārza darbinieki veido tā izglītojošas ekspozīcijas saturu.

Vides izglītības un informācijas centra finansējumu nodrošināja projektā "Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru", kas tika realizēts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu.

Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.