Menu
 

20 iemesli šovasar ieplānot sev ceļojumu Apriņķis.lv

  • Autors:  Tūroperators “Novatours”
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Līdz vasarai atlikušas vien nepilnas sešdesmit dienas. Šis gadalaiks saistās ar bezrūpību, siltumu, mieru un atpūtu. Katram ir sava izpratne par visnevainojamāko atpūtu, tomēr lielākajam vairumam, lai pilnībā atslēgtos no ierastā, pilnvērtīgai atpūtai ir nepieciešama vides maiņa – ceļojums.

Iekšējo bateriju uzlāde

1.Atpūta
Cilvēks ir daļa no dabas, bet reizēm tas aizmirst, ka tāpat kā dabai ir nepieciešams miera periods iekšējās enerģijas uzlādei. Tikai atpūties cilvēks var būt produktīvs cilvēks.

2.Stresa mazināšana
Roku rokā ar atpūtu iet uzkrātā stresa mazināšana. Mūsdienu straujajā dzīves ritmā tas uzkrājas patiesi ātri. Katrs ar to tiek galā savā veidā - joga, meditācija, aktīvs sports, bet nav spēcīgāka stresa mazinātāja par ceļojumu.

3.Apkārtējās vides maiņa
Tikai, nomainot apkārtējo vidi, mēs varam sākt domāt par iekšējās spriedzes mazināšanu. Būšana prom no ierastā ir visspēcīgākais līdzeklis tam.

4.Izbēgšana no ierastās rutīnas
Darba ikdiena, sapulces, Google kalendārs, ikdienas iepirkumi, mājas uzkopšana - mūsu ikdienas plānojums nereti ir tik blīvs, ka neatliek laika pašam sev, taču to un atpūtu sev ir jāplāno.

5.Piedzīvot dzīvi bez rūpēm
Viesnīca, restorāni, kafejnīcas, SPA – ir tik patīkami ļauties pilnīgai sevis aprūpei un lutinājumam, kad nav nekā svarīgāka par atpūtu, prieku un dzīves baudīšanu.  

Cits horizonts, citas iespējas

6.Iespēja mainīt gadalaikus
Latvijai dabā ir devusi četrus izteiktus gadalaikus - katrs ar savu skaistumu un burvību, tomēr absolūtu bezrūpību, kad nav jārūpējas par neskaitāmām apģērbu kārtām un dienas nav pārlieku īsas, mums dāvā tikai viens - vasara. Kad pašu vasara vēl pārlieku tālu vai nesniedz cerēto, tā atrodama citviet pasaulē!

7.Dabas pārsteidzošais krāšņums
Pasaule ir patiesi krāšņa un apbrīnas vērta. Un vislabāk to ļauj piedzīvot ceļošana. Neviens apraksts, neviens video neļauj izjust tādas emocijas, kā personiska pieredze. Majestātiski kalni, raženi rīsu lauki, svelmains tuksnesis, šalkojošs okeāns, mītiskas alas, zaļojošas oāzes - pasaule ir bagāta un pārsteidzoša!

8.Aktivitāšu iespēju pārbagātība
Ārvalstu dabas daudzveidībā ir iespēja izmēģināt virkni aizraujošu aktivitāšu - pat tādu, kas šķietami ir biedējošas, bet, kad izmēģinātas, dod milzu gandarījumu - snorkelēšana, niršana, tuksneša izbraucieni vai nakšņošana tuksnesī, kanjonings, kruīza braucieni pa līkumainām upēm un daudz, daudz cita.  

9.Pieredzēt filmās redzētas vietas
Kino gadu desmitiem ir ļāvis iepazīt pasauli. Katram ir sava mīļākā filma. Dažam jau pat no bērnības. Un katrai filmai ir sava vide - izsapņota tik sīki, kad šķiet, ka zinām jau to, kā savu. Tomēr sajūtas, kad nonākam tur patiesībā, nav vārdos ietveramas.

10.Pasaules mantojuma izziņa
Pasaulē ir 1154 unikālas, vēsturiskas un aizsargātas vietas, kas atzītas par Pasaules mantojumu. Tās ietver gan kultūras mantojuma vietas, gan dabas mantojuma vietas, kā arī jaukta tipa mantojuma vietas. To vēsture aizvijas gadu tūkstošus senā pagātnē un tagad tās mierpilni gaida ciemos, lai taptu izzinātas.

Iedvesma

11.Kultūras un tradīciju daudzveidība
No krāšņiem tautu tērpiem līdz neierastu svētku svinēšanai - pasaule nebeidz pārsteigt ar savu dažādību un gadu simtiem glabātām tautu zinībām, kas ļauj paplašināt savu skatu punktu un iekšējo vērtību sistēmu.

12.Ēdiens
Ārvalstu virtuves baudīšana vai ēdiena gatavošanas meistarklases to mājvietā pilnīgi noteikti iedvesmo jaunām maltīšu receptēm pašmāju virtuvē.

13.Ieklausīšanās sevī
Nomainot vidi, gūstot jaunu pieredzi, skatot, vērojot, pētot un baudot, neviens vien ceļotājs mājās atgriežas ar jaunu biznesa ideju, svaigām interjera dvesmām vai vēlmi kaut ko mainīt esošajā.

14.Jaunas draudzības
Esot citā vidē, cilvēks mainās, kļūst atvērtāks pret apkārtējo un apkārtējiem. Šādā vidē nereti dzimst jaunas draudzības, kas ilgst mūžību, iedvesmo un ieņem sirdī īpašu vietu.

15.Vēlmju saraksts
Mēdz sacīt, ka apetīte aug ēdot, tāpat ir ar pasaules apceļošanas vēlmju sarakstu. Nereti jau mājupceļā tiek kalti nākamie plāni, kā arī vēlmju saraksts papildinās ar jauniem mērķiem.

Noklusētās vērtības

16.Tikai sev vēlamas nodarbes
Ceļošana sniedz burvību plānot savu laiku tikai sev patīkamām nodarbēm - nav pienākumu, nav termiņu, nav ikdienas rūpes. Ir tikai viens dienas uzdevums - atpūta - tikai sev tīkama atpūta - laiskojoties pludmalē, dodoties pārgājienā, snorkelējot vai darot vienkārši neko.

17.Dzīve esošajā mirklī
Ceļošana ir par mirkļa baudīšanu. Būt prom no mobilajām ierīcēm, tvert apkārt esošo, baudīt redzamo un izjust apkārtni.

18.Atmiņu un stāstu krāšana
Pasaulē vēl nav bijis tāds ceļojums, par kuru nebūtu atstāstu, smieklu un atmiņu. Tā ir vērtība, kas mūžam paliek ceļotājos.

19.Dzīves novērtēšana
Esot vidē, kas lutina, kas pārsteidz, kas iedvesmo - nevilšus pati no sevis pielavās pateicība. Pateicība par pasaules skaistumu, par dzīvi, par redzamo un piedzīvoto, tādējādi aktivizējot mūsu iekšējos laimes hormonus.

20.Ļauj mīlēt savas mājas vēl vairāk
Lai vai kā patiktu ceļot, mājas ir vieta, pēc kā mēs vienmēr ilgojamies - tuvinieki, mīļie dzīvnieki, mājīgais dīvāns, rupjmaize un aiz loga esošais ozols, kurā mitinās strazdu pāris - ir lietas, kas nemainīgi un nenogurstoši sauc mājās.

Cilvēks ir pelnījis ceļot, izzināt plašo pasauli un apbalvot sevi ar atpūtu!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.