Menu
 

"Latvijas pasts" velta pastmarku retajai un apdraudētajai Dortmaņa lobēlijai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls - "Latvijas pasts" Attēls - "Latvijas pasts"

"Latvijas pasts" sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu izdevis jaunu pastmarku un aploksni, uz kuras redzams reti sastopams un ļoti apdraudēts augs - Dortmaņa lobēlija. Šis skaistais un dekoratīvais augs ir Latvijas ezeru tīrības un bioloģiskās jaunības simbols, informē "Latvijas pastā". 

Filatēlijas izdevumus no 2022.gada 17.jūnija sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī "Latvijas pasta" e-veikalā veikals.pasts.lv. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 17.jūnijā pasta centrā "Sakta" Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9.00 līdz 18.00.

Pastmarka "Dortmaņa lobēlija" izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,20 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Edgars Folks, norāda "Latvijas pastā". 

Dortmaņa lobēlija (Lobelia dortamnna) ir 20 līdz 70 centimetru augsts daudzgadīgs ūdensaugs ar smilšainā vai grantainā gruntī iesakņotu blīvu lapu rozeti un garu ziednesi, kas ziedēšanas laikā paceļ virs ūdens ziedkopu ar trim līdz 12 baltiem ziediem. Šis skaistais un dekoratīvais augs zied no jūnija vidus līdz jūlija beigām.

Lobēlija ir izplatīta Eiropas un Ziemeļamerikas ziemeļu reģionu tīros un barības vielām nabadzīgos ezeros. Latvijā mūsdienās tā ir sastopama reti un ir ļoti apdraudēta augu suga, tāpēc iekļauta Latvijas Sarkanās grāmatas pirmajā kategorijā kā īpaši aizsargājama. Vēl 20.gadsimta pirmajā pusē Latvijā tā bija sastopama vismaz 50 ezeros, taču mūsdienās saglabājusies ne vairāk kā 29 ezeros, vēsta "Latvijas pastā". 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.