Menu
 

Pērkot peldkostīmu, domā par drošību: jo košāks, jo labāk Apriņķis.lv

  • Autors:  Zane Gemze, biedrības “Peldēt droši” dibinātāja
Krāsu tests ezerā. Ilustrācija - alive-solutions.com Krāsu tests ezerā. Ilustrācija - alive-solutions.com

Pētījumos pierādīts, ka drošākā peldkostīma krāsa ir neona oranža. Jo košāka krāsa, jo vieglāk ūdenī ieraudzīt peldētāju. Testu rezultāti rāda, ka peldbaseinos dzidrā ūdenī vislabāk redzama neona rozā un oranža, savukārt atklātā ūdenstilpē neona dzeltena, zaļa un arī oranža.

Bērniem peldkostīms vienmēr jāizvēlas pēc principa jo košāks, jo labāk, un vēl labāk, ja auduma ir vairāk. Pludmalē vai ūdenī, kad jāsaskata bērns, iespējami labākā redzamība ir būtiska. Spēja pamanīt ātrāk var būt dzīvības glābšanai noteicošs faktors.

Testu rezultātos secināts, ka gan peldbaseinā, gan atklātā ūdenstilpē vislabāk pamanīt košākās krāsas – neona oranžu, dzeltenu, gaiši zaļu. Atklātā ūdenstilpē balta krāsa būtu ceturtā labākā izvēle, taču saulainā dienā to var sajaukt ar mākoņa atspīdumu ūdenī. Visas citas krāsas zem ūdens “izzuda” vienlīdz ātri. Sarkana krāsa tika atzīta par visneveiksmīgāko izvēli, jo arī virs ūdens to pamanīt ir grūti.

Savukārt peldbaseinā labāk redzamās krāsas ir neona oranžs, dzeltens un neona rozā, visas tumšās krāsas ir vienlīdz pamanāmas. Balti un gaiši zili peldkostīmi peldbaseina dzidrajā ūdenī “pazūd” gandrīz pilnībā, saskaņā ar testa rezultātiem tā ir vissliktākā izvēle.

ASV uzņēmums “ALIVE Solutions Inc.”, kas specializējas ūdens drošības jomā, pārbaudīja peldkostīmu krāsas, lai noskaidrotu to redzamību gan baseinos, gan atklātā ūdenī. Testā izmantoti 14 dažādu krāsu peldkostīmi, kas atradās virs ūdens, un tad fiksēta to redzamība iegremdējot. Redzamība atklātā ūdenstilpē fiksēta no diviem skatu punktiem – no krasta un laivas.

Krāsu tests paldbaseinā

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.