Menu
 

Kravu pārvadājumi – kā veikt drošas piegādes?

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Loģistikas procesu plānošana un izpilde ir ļoti svarīgs biznesa process daudziem uzņēmumiem. Veiksmīgas plānošanas rezultātā kravu pārvadājumi noritēs bez problēmām, produkts pie klienta nonāks vēlamajā laikā, ražošanas procesi neapstāsies, kā arī izejvielas vienmēr būs pieejamas tieši tad, kad tās nepieciešamas. Pandēmijas, politiskās situācijas un citu iemeslu dēļ daudzu uzņēmumu darbība ir ietekmēta, tāpēc drošas kravu piegādes kļuvušas vēl nozīmīgākas. Šajā rakstā uzziniet, kas jāņem vērā, lai kravu pārvadājumi noritētu tieši tā, kā iecerēts.

Rūpīga pārvadājuma plānošana

Kravu pārvadājumu plānošana ir komplicēts process, kam jāpieiet ar lielu rūpību. Nepieciešams padomāt dažādiem ierobežojumiem, kas var ietekmēt kravas piegādes laiku, kā piemēram, ceļu remonti, tiltu kravnesība, tuneļu augstums un citi aspekti, bet lielgabarīta kravu pārvadājumiem – ceļa seguma kvalitāte.

Loģistikas speciālistu pieredze un zināšanas palīdzēs jums atrast piemērotāko risinājumu, lai kravu pārvadājumi tiktu izpildīti noteiktajā laikā, kā arī optimāla budžeta ietvaros. Tā kā dažādām situācijām un kravu veidiem ir piemēroti atšķirīgi pārvadājumu veidi, jāzina arī tas, kurš būs piemērotākais un kuru izvēlēties.

Par to parūpēsies loģistikas speciālisti. Viņi būs lietas kursā arī par to, kā rīkoties, ja jāveic bīstamas kravas (ADR) vai lielgabarīta kravu pārvadājumi. Tiem būs nepieciešamas papildus atļaujas un, ja tiek veikti lielgabarīta kravu pārvadājumi, iespējams, arī pavadošais transports. Turklāt gadījumos, kad pēdējā brīdi nepieciešams veikt piegādi, jūs varēsiet izvēlēties ekspress piegādes pakalpojumu – neilgā laikā loģistikas menedžeri sastādīs maršruta plānu, lai kravu pārvadājumi tiktu izpildīti ātri un droši.

Kravu iepakošana

Pēc rūpīgas pārvadājuma plānošanas kravu nepieciešams sagatavot pārvadājumam. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kad tiek veikti salikto kravu pārvadājumi – kad klienta krava neaizpilda visu kravas telpu, tāpēc tiek apvienota ar citu klientu kravām par izdevīgākiem nosacījumiem. Ja iepakotie priekšmeti tiek vairākkārt pārkrauti jeb konsolidēti noliktavās, palielinās risks kravu sabojāt. Atbilstošs kravas iepakojums pasargās preci no bojājumiem gan iekraušanas, gan izkraušanas, gan visa pārvadājuma laikā.

Preces vēlams ievietot kastēs, kas ir jaunas un, līdz ar to, izturīgākas, kā arī to izmērs ir pēc iespējas līdzīgāks priekšmetiem, kas atradīsies kastē. Brīvo vietu, ja tāda ir, neieciešams aizpildīt ar kādu iepakošanas materiālu, kas fiksēs preci un neļaus tai brīvi kustēties. Pareizs kravas iepakojums pasargās arī no laikapstākļiem – sniega, krusas un lietus.

Nepieciešamības gadījumā, piemēram, ja krava ir trausla vai tai jāatrodas noteiktā pozīcijā, krava ir jāmarķē – tādā veidā noliktavas darbinieki, preču krāvēji un citi darbinieki zinās, ka, preces pārvietojot, tām jāpievērš papildu uzmanība. Taču pēc iepakošanas kaste vēl joprojām nav līdz galam sagatavota pārvadājumam – to nepieciešams arī kārtīgi nostiprināt. Preču kastēm ir jābūt pareizi izvietotām uz paletēm – smagākās apakšā un vieglākās augšā, tā, lai netiktu pārsniegti paletes izmēri.

Kravu apdrošināšana

Starptautiskie kravu pārvadājumi tiek apdrošināti 100% – tā ir CMR kravas apdrošināšana, taču tā sedz apmēram 8,33 SDR (Speciālās aizņēmuma tiesības) jeb aptuveni 10 eiro par bojātas vai zaudētas kravas vienu bruto svara kilogramu. Lai klients par savu kravu justos vēl drošāk, tiek piedāvāta papildus kravas apdrošināšana. Vērtīgām kravām, kas pārsniedz šo vērtību par vienas kravas kilogramu, iesakām izvēlēties un veikt papildu apdrošināšanu. Tā sniegs papildu drošības sajūtu.

Viens no aspektiem, kas ietekmēs cenu, būs preces specifiskās īpašības, piemēram, izturība un ugunsdrošība. Kravas apdrošināšanas cena būs atkarīga arī no preces vērtības un apjoma. Cenu ietekmēs arī transporta veids, ģeogrāfiskais reģions un citi aspekti, par ko vairāk jūs varēsiet uzzināt no sava loģistikas menedžera. Kravas apdrošināšanas līgumu iespējams noslēgt gan par vienreizēju pārvadājumu gan uz noteiktu laika periodu. Arī tad, kad visi pārvadājuma procesi tiek plānoti ar lielāko uzmanību un rūpēm, risks kravu bojāt tāpat pastāv. Tas var notikt cilvēcīgā faktora ietekmē, kā arī dažādu citu negadījumu rezultātā.

Ir gadījumi, kurus nevaram paredzēt – dabas katastrofas, zādzības, ugunsgrēks vai ceļu satiksmes negadījumi. Šādās situācijās kravu apdrošināšanas pakalpojums būs jūsu drošības spilvens un jūs būsiet pasargāts no finansiāliem zaudējumiem, kuri, iespējams, var rasties. Varat izvēlēties dažādus kravu apdrošināšanas veidus un tā cena būs atkarīga no vairākiem faktoriem.

Kravas izsekošana

Ar mūsdienu tehnoloģiju attīstību, ikdiena ir gandrīz neiedomājama bez dažādiem moderno tehnoloģiju risinājumiem. Šodien ir grūti iedomāties situāciju, kad, piemēram, pasūtat taksometru, bet neredzat, cik tālu tas atrodas un cikos ieradīsies. Kravu izsekošana sniedz jums iespēju ar viena klikšķa palīdzību uzzināt to, kur atrodas jūsu krava. Pieejamas gan vienreizējās, gan daudzreiz izmantojamās kravas izsekošanas ierīces.

Izvēloties šo pakalpojumu, jūs varēsiet justies droši par savu kravu un jebkurā brīdī sekot līdzi precīzai tās atrašanās vietai. Tā ir iespējama visa veida kravām, taču visbiežāk to izvēlas klienti, kuriem tiek veikti dārgu un vērtīgu kravu pārvadājumi. Neliela izmēra GPS izsekošanas ierīce tiek iepakota kopā ar kravu un tiešsaistes režīmā nosūta datus par kravas atrašanās vietu reāllaikā. Klientam tiek piešķirta unikāla un droša tīmekļa saite, caur kuru kravu var izsekot tiešsaistē. Sākot no kravas iekraušanas brīža un beidzot ar kravas izkraušanu, jūs būsiet informēts par to, kurā reģionā atrodas jūsu krava.

Uzticams loģistikas partneris

Lai kravu pārvadājumi būtu droši, lielu lomu procesa organizēšanā spēlē uzticama loģistikas partnera izvēle. Loģistikas speciālisti būs tie, pie kuriem vērsīsieties neskaidrību, jautājumu vai sarežģījumu gadījumā. Tāpēc ir svarīgi vērsties pie savas nozares profesionāļiem. Jau kopš 2008. gada SIA “Vervo” uzkrātā pieredze, izveidotās sadarbības ar partneriem visā pasaulē, kā arī pārbaudītie maršruti sniedz iespēju piedāvāt visizdevīgākos un piemērotākos pakalpojumus, lai tiktu nodrošināti droši un izdevīgi kravu pārvadājumi.

Mēs sniedzam pilna spektra loģistikas un transporta pakalpojumus – varam nodrošināt iekraušanas un izkraušanas procesus, maršruta plānošanu, kravu pārvadājuma izpildi, kravas izsekošanu, apdrošināšanu un iespēju izvēlēties dažādus transporta un pārvadājumu veidus – atkarībā no jūsu individuālās situācijas. Individuālā pieeja katram klientam nodrošina draudzīgāku attieksmi un personalizētāku pārvadājuma risinājumu. SIA Vervo loģistikas speciālisti ir sasniedzami arī ārpus sava darba laika un jūsu kravu pārvadājumi ir viņu prioritāte, tāpēc varat būt droši par veiksmīgu sava produkta nogādāšanu jebkurā galamērķī.

Ja nepieciešami kravu pārvadājumi, vērsies pie SIA “Vervo” – profesionāļiem transporta un loģistikas nozarē jau kopš 2008. gada. Mūsu loģistikas speciālisti par piegādes procesu parūpēsies no A līdz Z, lai jūs varētu fokusēties uz sava uzņēmuma attīstību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.