Menu
 

Latvijas bibliotēkās sāksies kulinārijas konkurss-erudīcijas spēle "Literatūras garša"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Latvijas bibliotēkās sāksies kulinārijas konkurss-erudīcijas spēle "Literatūras garša" Publicitātes foto

No šī gada 15. oktobra līdz 4. novembrim iedzīvotāji aicināti doties uz sev tuvāko bibliotēku un piedalīties latviešu kulinārajam mantojumam veltītā kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē “Literatūras garša” – meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem, informē Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente Ilma Elsberga.

Kulinārijas konkursa žūrijas pārstāve, rakstniece, “Rakstnieku pavārgrāmatas” autore Gundega Repše norāda: ”Rīļas un gardēži – abas nometnes pārstāvētas kā literatūrā, tā pavārmākslā: vieni rij, otri – bauda. Bieži vien rīļas domā, ka ir gardēži, savukārt gardēži nekad neatzīsies, ka ir vienkārši ēdelīgi. Ēdiens ir tikpat subjektīva būšana kā mode. Un par to strīdas. Bet, sēžoties pie galda, cilvēki vienojas rituālā. Arī grāmatu lasīšana ir vienojošs rituāls. Strīdi seko tikai pēc baudīšanas.”

Kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš ir reģistrēts bibliotēkas lietotājs. Sacensība tiks piedāvāta vienlaikus gan individuālajā, gan komandas līmenī. Individuāli dalībniekiem būs jāpierāda sava erudīcija, atbildot uz jautājumiem par dažādiem latviešu literatūrā minētiem ēdieniem. Atbildes būs jāmeklē gan latviskā uzziņu resursa “Letonika.lv” lasītavā, gan “Rakstnieku pavārgrāmatā”, skaidro I. Elsberga.

Savukārt interesentiem, kuri paši vēlēsies izmēģināt savus spēkus literatūrā aprakstīto ēdienu gatavošanā, būs jāveido komanda, jāpagatavo izvēlētais ēdiens un jāiesūta konkursa žūrijai tā tapšanas procesa fotostāsts jeb fotorecepte. Ikviens drīkstēs pārbaudīt savas zināšanas un prasmes gan erudīcijas, gan pavārmākslas jomā un piedalīties abās kategorijās vienlaicīgi, norāda projekta vadītāja asistente.

Erudīcijas spēles uzvarētāji balvās saņems izdevniecības “Zvaigzne ABC” sarūpētās grāmatveikalu dāvanu kartes, savukārt kulinārijas konkursa žūrijas izvēlētā uzvarētāju komanda tiks aicināta uz ēdiena gatavošanas meistarklasi Gastronomijas institūtā. Izdevniecības “Zvaigzne ABC” speciālbalvu saņems bibliotekārs, kurš visaktīvāk un interesantāk būs atspoguļojis kulinārijas konkursa-erudīcijas spēles norisi sociālajos medijos.

Pasākumu rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs un zinību resurss “Letonika.lv” sadarbībā ar izdevniecību “Zvaigzne ABC”, Gastronomijas institūtu un UNESCO Latvija Nacionālo komisiju, vēsta I. Elsberga.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.