Menu
 

Dabas aizsardzības pārvalde rīkos Gaujas nacionālā parka ceļotāju dienu

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - DAP Ilustrācija - DAP

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) 17.septembrī rīkos Gaujas nacionālā parka ceļotāju dienu ar devīzi "Devona laikam pa pēdām", informēja DAP Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.

Tās laikā būs iespēja iepazīt Latvijas lielākā un senākā nacionālā parka dabas un kultūras vērtības, piedalīties tematiskos pārgājienos un izbaudīt 22 īpašos piedāvājumus.

"Šogad Ceļotāju dienā piedāvājam iepazīt dabas vērtības un pievērst uzmanību ikdienā nepamanītām detaļām, kas ir nozīmīgas dabas saglabāšanā. Piemēram, iepazīt Devona laika smilšakmens atsegumus pārgājienos Cēsu novada Cecīļu takā un pie Sarkanajām klintīm, kā arī Siguldā Gūtmaņalas apkārtnē, redzēt Eiropas un Baltijas mērogā nozīmīgus smilšakmens atsegumus, uz kuriem redzamas īpaši retas augu sugas," skaidro Andrušaite.

Jaunatklātais Gaujas Nacionālā parka dabas centrs piedāvās iepazīties ar nacionālā parka dabas vērtībām, smilšakmens iežu atsegumiem un Gaujas zivīm, vērojot iekštelpu ekspozīcijas. 

Savukārt pie dabas centra interesentiem būs iespēja darboties pārvaldes Mobilās dabas klases piedāvātajās dabas izziņas aktivitātēs.

Gaujas senlejai raksturīgo dabas un ārstniecisko augu pasauli varēs iepazīt Ziemeļu dabas medicīnas muzejā. 

Valmieras novadā auto orientēšanās palīdzēs iepazīt Gaujas Nacionālā parka interesantākos Kocēnu un Kauguru pagasta tūrisma objektus. 

Savukārt Āraišu apkārtnē, spēlējot spēli "Āraišu leģendas", varēs doties izklaidējoši izglītojošā ceļojumā, uzzinot faktus un iepazīstot vietējās leģendas.

Kultūrvēstures cienītājus gaidīs Veselavas muiža, Āraišu vējdzirnavas, Līgatnes papīrfabrika un Līgatnes vēsturiskais centrs. Ainavu cienītāji novērtēs pārgājienu apkārt Āraišu ezeram un Zvārtes ieža izziņu.

Gaujas saimniecisko nozīmi Siguldā varēs iepazīt koku pludināšanas un plostniecības ekspozīcijā vai piedaloties praktiskā plosta braucienā pa Gauju. 

Savukārt jāšanas sporta klubs "Salaiņi" piedāvās izzināt Mores mežus, piedaloties meža un zirga iepazīšanas pārgājienā.

Gaujas Nacionālais parks ir dibināts 1973.gadā, lai aizsargātu Gaujas senlejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem, ar tai raksturīgo bioloģisko daudzveidību, reljefa formu dažādību, avotiem, smilšakmens atsegumiem, gleznainām ainavām un savdabīgiem kultūrvēstures pieminekļiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.